Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy megijedt egy...

Normális, hogy megijedt egy másik babától? Többi lent.

Figyelt kérdés
10 hónaposommal hazaérve összefutottunk egy nénivel és unokájával. A fél éves kisfiú annyira örült, hogy elkezdett sikítani, erre az enyém elkezdett sírni. Mondjuk fáradt volt és éppen tele is volt a pelusa, de azért nem ilyen reakcióra számítottam egy babával való találkozásnál.Eddig még sajnos nem volt alkalom más babákkal *összetenni*.
2015. aug. 8. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Az enyém szereti a gyerektársaságot, de tegnap belefutottunk egy ismerős babába, szintén elég hangos volt és a lányom sírva fakadt tőle. 13 hós a kiscsaj. Teljesen normális reakció. Gondolj bele: téged is van, h zavar az átlagosnál hangosabb társaság...
2015. aug. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, megijedt a sikítozástól.
2015. aug. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is normális. Az én gyerkőcöm (1 éves múlt) is többször volt már úgy, hogy hangos gyereksírásra vagy éppen sikítozásra megijedt és sírva fakadt. Ráadásul a hangulatától is függ, néha magára sem veszi ezeket a dolgokat, máskor pedig egy "nyikkanás" is elég.

Barátaink gyermeke ugyanannyi idős, mint a miénk, ő pl. most fél kicsit a vele nagyjából egykorúaktól (3-4 hónapja még nem zavarta).

2015. aug. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

igen normális

még ha nekem sikítozna valaki én is megijednék

2015. aug. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem normális.

A 1,5 éves fiam elég magabiztos - ha ez jó szó lehet egy ilyen kicsire már - viszont volt már olyan hangulatban, hogy a játszótér kapujában megállt és lépést nem jött beljebb, mert 1! másik, kb. vele egykorú kisfiú is ott volt. Máskor pedig pont ő a rámenős, fogalmam sincs mi baja van azokkal, akiktől meghátrál, de pont hogy rá sem nézett ez a kisfiú sem, mégis ezt váltotta ki a fiamból akkor.

Korábban, még mászós korában pedig bebújt mögém és kiabált,sírt, pedig egy alig idősebb kisfiúnál voltunk "játszani".

2015. aug. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos vagy másfél éves tök mindegy! Kicsi, de nem h*lye! Ő tudja, hogyha sír, baja van és azt is, ha más sír, annak is baja van! Ez csak természetes reakció, a szocializálódás része, hogy átérzi egy másik baba baját! Amikor a kisfiam megszületett, minden alkalommal, amikor sírni kezdett, a kislányom is sírt, mert szegény babának mi baja lehet?! Csak azt hajtogatta sírás közben: szegény Tomika!
2015. aug. 9. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez való igaz utolsó

mi két esetben is tapasztaltuk, hogy a síró(!)gyereket az anyja le se sz*rja(egyik orvosi váróban, másik ruhaboltban)az én gyerekem nézte az anyját aztán a gyereket, megint az anyját és elsírta magát és bömbölt.

egyik gyermeket a sorszáosztogató asszisztens vigasztalta meg...másik esetben az anyuka megkérdezett engem miért sír a gyerekem és szóltam, hogy mert sajnálja a babáját, erre odavágta a kicsihez az épp vásárolt ruhákat a szatyorral, hogy azzal játszon a kicsi...

azt amikor egyfolytában 3-as fokú riasztással sírt egy pici baba babakocsiban, az anyja meg szép lassan tolja figyelmen kívül hagyva, azt csak én vettem észre..

számtalan példa van. borzasztó, hogy az anyák java része nem nézi emberként a gyerekét.

2015. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, 6-os vagyok! Hála istennek ilyenben még nem volt részem (lehet, hogy nem bírtam volna szó nélkül!), nálunk másféle szituban volt hasonló! 6 hós státuszon voltunk, egy kislányt hozott ki az anyukája, a csajszi szurit kapott, sírt! Először hüppögött, aztán, ahogy öltöztetni akarta az anyukája, elkezdett sírni. Anyuka vigasztalta! Kisfiam érdeklődve nézte a kislányt, aztán, amikor igazira váltott a sírás, akkor ő is elkezdett sírni! Hozzáteszem az én fiam 2 esetben sír: ha éhes vagy, ha éhes! (Nem, nem írtam el! Minden más esetben más hangot ad ki: ha ölelést szeretne vagy, hogy vegyem fel, akkor kuncog, vagy, ha játszani akar (ez a legviccesebb, olyan hangot ad ki, mint a delfinek "nevetése")! Tehát tényleg átérezte a kiscsaj fájdalmát (amire szemmel láthatóan picit rájátszott a lányka, mert látta, hogy anyu megijedt), de tényleg cuki volt!
2015. aug. 11. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!