Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik kicsi másik pici hogy...

Egyik kicsi másik pici hogy csináltátok a játékdolgokat?

Figyelt kérdés

Van egy 22 hónapos lányom és egy 3 hónapos fiam. Az a helyzet hogy a lányom mindig a fiam játékaival akar játszani. Vannak neki csörgők, zenélő körforgója, kiságyra szerelhető játékok játszószőnyeg.

Egyik ismerősőm mondta, hogy ami az egyiké az csak az ővé ami a másiké az meg csak az övé, szóval nem hagyja hogy játszon a nagy a kicsi játékaival. Ott us kb 2 év a különbség.

Én úgy vagyok vele miért ne játszhatna vele kárt nem tesz benne ha mégis lesz másik. Úgy érzem ha nem engedem hogy játszon vele akkor féltékeny lesz esetleg megutálja a tesót. Persze tudja hogy a tesóé mindig mondja is megnézi játszik vele fél órát és lerakja.

Ti hogy vagytok vele?


2015. júl. 29. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem korlátozom így a gyerekeimet. Nincs enyém-tiéd-övé, egy-két személyes játékot leszámítva, pl. rágcsakendő vagy ilyesmi. A családunkban minden közös, a megosztásra igyekszem őket is nevelni. Eszem ágában nem lenne külön válogatni a játékokat. Egy közel 2 évest úgy sem köt le egy csörgő olyan szinten, hogy abból veszekedés legyen közöttük.
2015. júl. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

20 hónap van a 2 között. Mindegyik mindegyikável játszik, de mindig épp azzal akarnak, amivel a másik éppen játszik, szóval elég gáz a helyzet néha (most 10 hós a pici), van hogy kiabálnak, egymást nyomják, ütik.

Hiába rakom őket külön, ez 1 percig sem tart. Nagynak is hiába mondom, h ne vegye el, stb stb, csak azért is. Ütni nem fogom, a kiabálás nem használ, sem a szép szó. úh hagyom őket és ott vagyok, nehogy baj legyen.

2015. júl. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagy butaság, ahogy az ismerősöd csinálja. Először is totál életszerűtlen, nem lehetek mindig a fiam nyomában, hogy nehogy hozzáérjen a kislányom dolgaihoz. Másodsorban ez valóban a tesóféltékenység melegágya.

A fiam és a lányom között 22 hónap van. A kisfiam megnézegeti a kislányom játékait, játszhat is velük, úgysem tartja sokáig érdekesnek a csörgőket és rágókákat. Egy lassan 2,5 éves nem játszik komolyan a baba dolgaival.

Szerintem jól csinálod, ne foglalkozz az ismerősöddel! Én egy dolgot tartok fontosnak: ha a kislányom épp játszik valamivel, a kisfiam azt nem veheti ki a kezéből. De ez egyébként is alapvető szabály a gyermekközösségekben.

2015. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 lányom van, 18, és 20 hónap korkülönbséggel. Nálunk a nagyon kedves, kedvenc játékok felől a kis tulajdonosok döntenek, kölcsönadhatják egymásnak, visszakérhetik. Ezt betartják, és én is betartatom. Viszont a játékok zöme közös. Ezekkel mindenki játszik, éppen azé, akinél van. Ha lerakta, szabad préda. Vannak játékok, amikhez a legkisebb még túl kicsi, ezek a nagyobbak által elérhető helyre vannak pakolva, és elvonulva játszanak vele. A rendszer általában jól működik, ritkán veszekszenek a játékokon.
2015. júl. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!