Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos baba ehet már...

10 hónapos baba ehet már bundás kenyeret, illetve hagyományos felnőtteknek készült gyümölcs joghurtot?

Figyelt kérdés
A bundás kenyérből már kóstolt néhány falatot a minap, és nagyon ízlett neki, de nem mertem többet adni belőle. Szintén evett már az én gyümölcs joghurtomból és krémtúrómból, de abból sem mertem még egy-egy kiskanálnál többet adni neki. Danoninoból viszont már megevett egy egészet. Azt vajon szabad?
2010. márc. 8. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Én a bundáskenyérrel várnék - 1 éves korig, a többi oké szerintem.
2010. márc. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Amit szívesen eszik,azt bármit.Látszik,hogy örül neki.Hogy végre normális kaja van a szájában.
2010. márc. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem adnék neki bundáskenyeret még, danoninot pedig végképp nem! Nem tudom mennyire érdekel az egészséges táplálkozás, de ha valamennyire igen, akkor az ilyen mondvacsinált puding meg joghurt féleségeket mellőzd egy darabig. Tele fvan káros hatású ízfokozókkal.
2010. márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Gondolom a bundáskenyérben tojásfehérje is van, azt meg 1 éves korig mellőzni kéne. Danoninót az enyém is szerette, de nem ennyi idősen, talán olyan 15 hónaposan. Addig csak babajoghurt, vagy natúr Aktivia.
2010. márc. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Szia!

Az én kislányom is 10 hónapos, és szoktam neki bundáskenyeret adni. Az első alkalommal csak pár falatot, de mostanában már bátrabban adom, mert semmi baja nem lett. Már a tükörtojást is próbáltam, de csak pár falatot, és az is ízlett neki.

Tetszett neki a mazsolás krémtúró is, bár a mazsolát nem adtam neki oda belőle nehogy félre nyelje.

Semmi baja nem lesz a Danoninotól, tejterméket már kaphat a baba 10 hónapos kortól túró, tejföl, joghurt stb., csak a tejet kerüld még. És persze mindent először csak kóstoltass meg, várj 1 napot és figyeld nem lett e kiütése, vagy bőrviszketése, vagy nem fullad-e.

Ha minden oké adhatod bátrabban.

Én így csinálom.

Minden jót!

2010. márc. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%

Mert a tápszerek annyira egészségesek,tele friss éltető tejjel,meg e-vel,hogy még csak!!Ne adj neki semmit,

nehogy megtanuljon rágni,nehogy megismerkedjen idéjében más étellek,majd 10 éves korában.20 évvel ezelőtt 2-3 hónaposan adták az anyák a háztartási kekszet.Nagyon kevés volt a lisztérzékeny.Mostanában meg minden allergizál.Nagy divat támogatni a tápszergyárakat.Nem is értem.

2010. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
bundás kenyeret még nem evett a kislányom, most 10 hós, de kenyeret, zsömit, kiflit, sőt piskótát igen (azt nagyon szereti), már jégkrémet is kóstolt, sőt múltkor gulyáslevest, palacsintát is evett, tejfölt is adtam már, és vajat. Eddig semmi baja nem lett. Sőt, ezeket szívesen megeszi, amit neki szoktam csinálni főzelék azt nem igazán eszi meg. Ráadásul ha előtte eszünk, akkor abból kér. Úgyhogy most sokkal nehezebb etetni, mert magunknak nem mindig tudok olyat főzni, amit ő is megehet, a sajátját nem eszi meg. ZÖldséglevest is szereti. Régen minket a szüleink korában kekszes tejjel etettek, babapiskótát adtak, sőt amikor még nem volt tápszer, és nem tudott szoptatni az anyuka, akkor lisztes tejet kapott a baba, és állítom, kevesebb az allergiás, mint most, amikor sem ezt, sem azt nem adhatom, meg majd csak ekkor meg akkor. Lehet többet ártok vele, mert minél később találkozik pl. gluténnal, tejtermékkel, annál rosszabb. Mondjuk én is vártam kb. 10 hónapot, 9-et, de lehet már így is késő kicsit. Meglátjuk. Mondjuk bolti pudingot, felvágottat, gyümis joghurtot nem szívesen adnék, mert azt telerakják mindenféle mesterséges dologgal. Persze nehéz elkerülni, mert gyakorlatilag majdnem mindenben van, a gyereknek meg enni kell.
2012. aug. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!