Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok hol aludt kezdetben a...

Nálatok hol aludt kezdetben a baba?

Figyelt kérdés

Saját szobája lesz, az biztos. Nem vagyok híve az együtt alvásnak, lehetőleg szeretném, ha kicsi korától kezdve a saját szobájában aludna. De nyilván míg nagyon kicsi, többször lesz szüksége rám éjszaka. Mi erre a legjobb megoldás? Mi ezekre gondoltunk:

- apával mi a hálóban, ő a sajátjában, bébiőr, légzésfigyelő, és ha kell, átmegyek

- berakni egy heverőt a babaszobába és ott alszok az első időkben (ezt nem szeretném annyira)

- a kiságyat berakni a mi szobánkba, és majd ha nagyobb lesz, akkor kiköltöztetni (ez lenne talán a legjobb, csak a férjem 5kor kel minden reggel, pihennie is kellene)


Szerintetek?


2015. aug. 11. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:

nálunkj heverő volt a szobájába és nagyon jó is volt így mikor éjjel 3-szor kellett hozzá kelni. De aztán 8 hós korától egyedül aludta át az éjszakát, és akkor külön örültem hogy kezdetektől külön alszik, sötétben. Azóta is így van ez, bár újabban kel éjjel, de 2-3 perc alatt visszaalszik. Volt hogy magunkhoz vettük az ágyba próbaképp de nem is tudott ott aludni se ő se mi.


Ha rám hallgatsz, a legjobb amit tehetsz, külön szoba, külön ágy.

2015. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Saját szobájába, saját ágyában aludt/ alszik. Amikor kellett eteni bármi átmentem, lerendeztem és visszamentem a helyemre. 1-2x aljdt velünk mikor beteg volt.
2015. aug. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
messze van a ti szobátok? nem hallanád meg nyitott ajtóknál? még az a legjobb
2015. aug. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát a két ajtó között kb. 10méter van. Egyenlőre nem tudom, hogy meghallanám-e. Első baba, és alapból úgy alszok, mint a bunda, bár gondolom, ez meg fog változni, és minden nyekkenésre fent leszek. :)
2015. aug. 11. 18:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez annyira gyerekfüggő dolog.

Nálunk 1. gyerek aludt a kiságyban, én az ő szobájában, de ott is egy kétszemélyes ágy volt, így a férjem is sokszor ott aludt velem a babánál.

Én nem tudtam volna külön aludni. NEKEM kellett a közelség, nem a babának. De mindig is a saját ágyában aludt, mi meg egy kétszemélyes ágyon, nagy szoba, nem túl közel.


2. baba: Én már lazultam, aludtam volna másik szobában, viszont a pici annyira bújós, anyás volt, hogy 1,5 éves koráig kb. 3 éjszakát aludt a kiságyban, a többit együtt aludtuk.


Szerintem nem lehet ezt így megtervezni, ne is akard, és főleg ne is ragaszkodj az elképzeléseidhez. Majd alakul valahogy.



Egyébként szerintem a középső megoldás a legjobb.

2015. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első perctől saját szoba, saját ágy, légzésfigyelő, bébiőr. 8 hetes koráig egyszer kelt éjjel, szóval ez nem volt vészes, onnantól pedig átalussza az éjszakákat.
2015. aug. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

babakocsimózesben a nappaliban, én meg a kanapén, hogy az apja tudjon rendesen pihenni tőlünk.

aztán a nappaliban a kiságyban, én még mindiga kanapén, aztán maradt a nappaliban én meg mentem a helyemre vissza, de akkor már este 7-reggel 7 között aludt végig. kb. 3-4 hó körül. Külön szobája csak most lesz, met kicsi volt a lakás hozzá. 1,5 éves

2015. aug. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi hathetes koráig az összes szobét, ágyat bejártuk. Nagyon ragaszkodó típus, mellettem aludt, de egyik ágy kényelmetlenebb volt számomra szülés utén, mint a másik. Aztán hat hetes kora óta éjszaka a saját szobájában, kiságyában alszik. Nappal sokáig csak ölben aludt, ha letettem felkelt. Négyhosan már altatva le tudtam tnni, babakocsiban elringattam. Este magától alszik el . Most öthónapos múlt, nappal a mi ágyunkon alszik pár perc odabujás és simi után. Szóval nem árt rugalmasnak lenni, de az éjszakához ragaszkodom külön, a pároknak annyi idejük van csak egymásra. Persze betegség, szepszorongás az más eset.
2015. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nalunk a mi szobankban van a kisagy, abban alszik szuletese ota.
2015. aug. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!