Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túlreagálom és egy legénybúcsú...

Túlreagálom és egy legénybúcsú nem ekkora gond? Anyukák, Ti ezt hogy kezelnétek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a témakör nem a legmegfelelőbb, de a "házasság" kategóriában van néhány elég bunkó felhasználó és leginkább a kisbabás anyukák véleménye érdekelne most.

Az a helyzet, hogy októberben lesz a császárom és tegnap a férjem mondta, hogy ő előtte 2 nappal fog hazajönni, mert elutazik egy legénybúcsúra. 7 napra mennek, a világ másik végére. Én pedig mondtam, hogy ezt nem gondolhatja komolyan, mikor tudja, hogy mennyire félek az egésztől. Szerinte én reagálom túl és semmi gond nem lesz, vagy ha ennyire félek egyedül maradni terhesen, akkor beszéljek az orvosommal, hogy 1 héttel hozzuk előrébb a programozott császárt. Ja, mert jobb lenne itthon lenni egyedül egy újszülöttel, mint terhesen.

Anyósom is nyugtatgat, hogy semmi gond nem lesz, meg itt van ő is, ha bármi van, de akkor is... Ez nekem rosszul esik.


Megbeszéltük, hogy a pici miatt nem fogunk a 4 fal között élni, de ez azért meglepett.


2015. aug. 12. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
AMikor olvastam a kérdést azt hittem, hogy te is egy a párja nehogy eljárjon valahova nő vagy, viszont a kérdésedet olvasva, nekem is rosszul esne ha így akarna elmenni.
2015. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Meg nem is az a baj, hogy megy. Hanem hogy olyan helyen lesz, ahonnan haza sem tud jönni azonnal, ha szükségem lenne rá.
2015. aug. 12. 11:27
 3/16 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

nekem is rosszul esne, főleg a szülés környékén. nem hiszem hogy a legénybúcsú fontosabb lenne :O

meg ha az eshetőségekbe belegondol az ember...mi van ha hamarabb akar érkezni a baba?

2015. aug. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát... ez nagyon szomorú! :( Én tuti kiborulnék.. Furcsa a férjed. Az lenne az alapvető "feladata", hogy megóvjon mindenféle stressztől. Erre szülés előtt olyan nagyon nagy nyomást helyez rád, amit én el sem akarok képzelni. Ne beszéld le róla, de valaki nem tudná felvilágosítani, hogy szülni fogsz??? :O
2015. aug. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

a legénybúcsúval önmagában nem volna gond...de hogy 7 nap...még ha egy éjszaka...esetleg kettő...és belföld...

de ezen én is kiakadnék, már csak alapból, terhességem alatt nem engedtem a férjem túl messzire, bármitől rosszul lehetek, bármi történhet, ami miatt feltétlenül szükség van rá itthon...szerintem próbáljatok kompromisszumot találni, elmondani neki, hogy nem szeretnéd ha ennyi időre és ilyen messzire elmenjen. Hogy nincs kifogásod, hogy a barátaival bulizzon, tejfakasztó egyebek, de nem ilyen messzire...


ha ezt nem érti meg..hát nem tudom...a 4 fal és e között azért van pár átmenet.

2015. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Őszintén szólva nem tudom, hogy kezelném, mert ha ennyire nem értene meg, nem lenne a párom. Most hogy mindenórás vagyok, még azt is megkérdezi, hogy nem baj, ha elmegy futni munka után, s nem egyből rohan haza. Nem, nem baj, ha mindig elérhető, hogy hazaérjen bárhonnan.


De ez, hogy 1 hétre magadra hagyna ilyen röviddel a tervezett dátum előtt... hihetetlen!


Meg kellene talán valaki által súgni neki (ha te nem tudsz rá hatni), hogy

1) attól még hogy programcsászár, simán beindulhat előbb is magától;

2) nem, nem jó a babának, ha 1 héttel előrébb hozzátok, mert a babának MINDEN nap, amit bent tölthet ajándék.

2015. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Igazán én sem tudok újat mondani, az előttem válaszolók leírták, hogy igen "bunkó dolog" az utolsó időben így otthagyni téged. Még ha most menne, talán. Bár tény, hogy 1 hetes legénybúcsúnak én sem sok értelmét látom (valószínűleg azt hiszik, hogy egy filmben vannak és ha ott így csinálják, akkor az úgy is van :)). De ez most mindegy is.

Én is csak azt tudom tanácsolni, hogy mond el, hogy attól hogy elvileg akkor szülsz, még nem 100%, és ha pont az alatt az 1 hét alatt fogsz szülni mi lesz? Az én páromnak a szülés előtti hétvégén lett volna csapatépítője (belföld 2 nap), de azt is lemondta egy kollégájával egyetemben (az ő felesége is akkora volt kiírva), mert ő jobban parázott attól, hogy mi van ha akkor fogok szülni és ő meg nincs itt velem. Szerencsére a főnök mindkettőjüket megértette és így "igazoltan" voltak távol. És nekem nagyon jól esett, hogy tudtam tényleg bármi van ott lesz velem.

Én úgy érzem, ő még nem igazán fogja fel vagy veszi komolyan ezt az egész terhesség, apaság dolgot.

2015. aug. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%
neki az a fontosabb, sajna ez van
2015. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
77%
nekem is rosszul esne,hogy császár előtt 1 hétre elhúz. ráadásul nem ő tenné át a legénybucsút,te szülj egy héttel előbb. tegye át ő. az én férjem egy napra se ment volna,hiszen most fog születni a babátok egy hét ráadásul tényleg sok é ha beindul a szülés?
2015. aug. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%

Az én férjem heti kétszer sportol este és kb. 2 hetente péntekenként elmegy sörözni, engem ez egyáltalán nem zavar, nekem is megvanak a programjaim, soha nem húzza a száját, ha a kicsikre kell vigyázniaén sem szólok neki, ha elmegy, mert mindketten ismerük a határokat.


De! A ti esetetetkben nemhogy rosszul esne, de olyan balhét kivernék, hogy nem emlegetné meg, pedig nem vagyok egy sárkány. Legalábbis nem akkora... :D


Meg sem indoklom miért, annnyi problémám lenne ezzel a helyzettel. Hogy engem meglepne ezzel, az enyhe kifejezés. Nyilván nem válóók, de minden borulna amit eddig szerettem benne. A gondoskodása, a támogatása, az együttérzése, a gyengédsége, a segítőkészsége és hogy akarja, hogy együtt legyünk egy család. Nem én tartom össze, hanem mi ketten.

2015. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!