Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért lehet gond a korai...

Miért lehet gond a korai mozgásfejlődés? Van valakinek ilyen tapasztalata?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 3 hónapos, egy kis vasgyúró,anyatejes baba, 42,5 hétre született, 3700g/55cm-el. Most 3 hósan tartja a buksiját, átfordul háteól-hasra, hasról-hátra mindkét irányban és körbe is forog. Próbálkozik a kúszással és szopizásnál vettem észre hogy nagyon szépen tartja magát majdnem-ülésben. (Egyébként nem ültetem) Ennek én csak örültem, hogy milyen kis ügyes, de a gyerekorvos szólt hogy figyeljek erre, és jegyezzem a mozgásait mert komoly gond lehet ha ilyen korán ezt tudja. Nem kérdeztem bele és ezt most bánom, mert megijesztett. Mi gond lehet ebből? Van valakinek tapasztalata? Köszönöm előre is a segítséget.

2015. júl. 13. 10:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Ilyet még nem hallottam, szerintem az orvos kicsit (?) túloz.


De én ugyanilyen voltam gyereknek és a mai napig sincs semmiféle bajom, orvoshoz csak idönként ellenörzésre megyek, egyébkén soha. 56 éves vagyok, és eddig kórházban csak akkor voltam, amikor a gyerekimet szültem.

2015. júl. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem a legnagyobb fiam ugyanezt tudta ugyanilyen idősen. A doki el sem akarta hinni, de bemutatta a tudományát.... aztán 9 hónaposan önállóan járt.

Soha semmi baja nem lett belőle.

2015. júl. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
izomfeszességre utalhat, azért jelezte az orvos. figyelgesd, ha aggódsz egy dévényes vizsgálat akár meg is nyugtathat, vagy ha tényleg feszes a kisfiad, hamar elkezdhetitek a tornát.
2015. júl. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom dettó, bár ő lassan 7 hónapos, 5,5 hósan kapaszkodva felállt, és egy kis örökmozgó.

Én ugyanilyen gyorsan fejlődtem csecsemőként, nemcsak a mozgásom, a beszédkészségem és a többi képességem is.

Felnőtt koromra tehetséges táncos lett belőlem, az Iq-m 120 fölött van.

Csókoltatom a gyerekorvost.

2015. júl. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megkérdeztem édesanyámat, én is így fejlődtem, hamar csináltam mindent. Egész életemben imádtam, imádom a mozgást, lehet hogy akkor csak ezt örökölte a fiam is? Azért azt hiszem , hogy megnyugodjunk,tényleg megnézetem őt. Én úszom, lehet hogy őt is érdemes lenne akkor babaúszásra vinni?
2015. júl. 13. 11:10
 6/8 A kérdező kommentje:
A gyermekorvos amúgy fiatal, nemrég végezhetett.
2015. júl. 13. 11:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez mindenképp örökletes, és felesleges aggódni. Szerény véleményem és tapasztalatom, ill. az ortopéd doktornénink szerint sajnos manapság jellemző túlzásokba esni a mozgásfejlődést illetően, és túlaggódni természetes dolgokat. Ugyanezen doktornéni szerint annak, hogy a lányom sokat feszíti le a lábfejét, nincs jelentősége, anyám szerint annyi van, hogy én is ezt csináltam, Dévény tornára járó unokatestvér szerint jajjajjaj (szerintem a tök egészséges fiát tornáztatja nyilván nem feleslegesen, csak éppen sok pénzért.)

Szintén ortopéd drnéni véleménye szerint a gyerekorvosok feleslegesen ijesztgetik sokszor az anyukákat.

2015. júl. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nàlunk ugyan ez volt, hamar 6hónaposan felis àllt, de a jàràssal ès a beszèddel most 2èvesen is vannak gondok.

Kiderült a túlhordàs miatt oxigèn hiànya lett, ès ebbòl feszes izomzat. Èn örültem volna ha szólnak, ès dèvènyessel időben meg tudtam volna nèzetni de ígycsk 17hónapos koràban derült ki. Most hosszú út àlk előttünk.

2015. júl. 13. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!