Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hónapos babával megyünk...

15hónapos babával megyünk tengerpartra. Miben legyen? Mennyire mehet be a vízbe? (Csak a lábacskája érhet bele vagy nem baj ha mondjuk a derekáig ér a sós víz? ) Mit vigyek? Volt mår valaki ilyen kicsivel?

Figyelt kérdés
2015. aug. 12. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Hosszujjú fehér pólóban, kalapban és fogjátok, mert kisgyerek simán megfullad bokáig érő vízben is.

Kizárólag délután 5-6 után vigyétek vízbe, mert a sós víz felszíne extrán visszaveri, felerősíti a napsugarakat, nagyon könnyen leég.

Plusz fürdés előtt 15 perccel alaposan le kell kenni és víz után ismételni.


Valamint sok vizet itatni vele, melegben könnyen kiszáradnak.

2015. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mi voltunk Horvátországban.

Vettünk neki is tengerjáró cipőt, és amúgy simán nyakig is merítettük a vízbe. Úszópelus volt rajta. Amúgy meg napernyő alatt vagy árnyékos részen voltunk. Vizes sapka (nyakvédős) szinte mindig volt rajta.

Az 50 faktoros napvédőt ne hagyd itthon.

2015. aug. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az persze alap hogy nem hagyom egyedül! Mèg a parton sem nemhogy vízben. Arra lettem volna kìvàncsi, hogy a kukijàt èrheti-e a víz, vagy mivel neki mèg gyenge a bőrük max csak a làbacskàja èrhet bele vagy mèg az sem?

Mondjuk szerintem nem engedem bokànàl bentebb akkor sem ha szabad mert fèlek nehogy a szemèbe menjen...

2015. aug. 12. 14:09
 4/8 anonim ***** válasza:
Belemehettek vele a vízbe. Vizicipő tényleg jó ötlet. Magasfaktorú naptej, illetve uv álló ruha. Ebben a vízbe is viheted, de nyugodtan eljátszat benne a parton is. ilyen pl: [link] (vagy ilyen póló)
2015. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mehet a szemébe, a könny is sós víz :)


Arra figyelj, hogy hullám ne csapjon az arcába, mert ennyi idősen hajlamosak tátott szájjal örülni a víznek, viszont így könnyen tüdőre is mehet a szájuk csapó víz.

A sótól semmi baja nem lesz, ha utána alaposan lezuhanyoztatjátok. Szappan sem feltétlenül kell, csak vízzel alaposan mossátok meg mindenhol.

Utána érdemes babatestápolóval átkenni, mert a só egyetlen káros hatása az, hogy szárítja (az amúgy is száraz) bőrt.


A legfontosabb a vízbiztonság és a nap elleni védelem. Nagyon gyorsan meg tudnak égni, illetve könnyen napszúrást kaphatnak, ezekre kell odafigyelni.


Esetleg vehettek felfújható mellényt, az a fejet mindenképp a víz felett tartja, így pillanatokra se tud elmerülni. (ami egy otthoni medencében nem gond, de a tengerben akár el is tűnhet a test azonnal és keresgélni kell, értékes másodperceket vesztve).


A fehér pólót azért javasoltam, mert nekem extrém UV érzékeny a bőröm és egy sima, vékonyabb fehér póló is nagyon szépen megvédett eddig. Ha normál szövésű pamutpóló, akkor az önmagában véd az UV ellen, nem kell semmilyen speciális UV szűrős póló.

2015. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát ha eldöntötted, hogy nem engeded csak max. bokáig, akkor mi a kérdés?


Mi a gyerekeinket 15 hónaposan bevittük a tengerbe. Volt olyan is, hogy picit a szemükbe fröcskölt a víz. Finnországban voltunk akkor ott nem annyira sós a tenger.


Mondjuk elismerem, hogy ilyen téren én (néha talán túlságosan is) laza vagyok.


Viszont nagyon erős napvédő krém, fehér póló, árnyék és itasd sokat.

2015. aug. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lábára tényleg valami műanyag akármit, szörfcipő vagy ilyesmi, amúgy vegyél egy hosszabb pólót neki, abban legyen a parton is, ötvenes fényvédő, legen a pólóból több is, ha kijön tusoljon le vagy töröld meg, adj rá szárazat, nehogy megfázzon a hideg ruhától, amúgy szerintem beviheted akár nyakig érőbe is, csak ne menjen a szájába víz, attól megijedhet. Gyümölcs, víz legyen előtte, szerintem a vízben meg a parton is elhagyható a pelenka is, elég csak a póló is. Sok kisgyereket látok simán pelenka nélkül a tengerparton, szerintem emiatt nem fog szólni senki sem.
2015. aug. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi nemrég jöttünk haza Görögországból, homokos parton voltunk, igy cipő nem kellett neki. Mindig úszópelust adtam rá, és egy pólót felülre (valami világos szinűt), plusz olyan kis szövet kalapot, aminek van karimája. Ezen felül 50-es naptejjel kentem (kint vettem egy Niveát neki, mert csak Rossmannos volt nálam, és nem találtam elég megbizhatónak :) ). Egyetlen egyszer nem égett le, még csak meg sem pirult.

Egy éves a kislányom, még csak akkor megy, ha fogjuk a kezét, igy vittük be a vizbe, ami jó sekély volt elég hosszan, és imádta, nem érdekelte az sem, ha jöttek a hullámok. A sós viz meg egyáltalán nem zavarta.

Vettünk neki egy szuper úszógumit, amibe bele tud ülni ( [link]

Ebből nem tudott kiborulni, nagyon jó vásár volt, teljesen biztonságosan tud benne ülni.

2015. aug. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!