Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költesz egy hónapban...

Mennyit költesz egy hónapban a babára? Tápszeres vagy anyatejes?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, mert nem tudom eldönteni, hogy átlagos vagy sok, amit költök rá.
2010. márc. 8. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem már nem babám van, mert kislányom 1,5 éves, de azért leírom, hogy most mennyit költök rá, meg régebben mennyit.

Most: Pelus kb. havi 8000 (pampers), törlőkendő 1000, tea 1500 körül, tejci 3000 (Milupa Junior),

ezen kívül a ruházkodás, kaják, gyümölcsök, joghurtok, csoki, popsikrém, fürdető, játék

Pontosan nem tudnám megmondani, mert a kaját pl nem lehet kiszámolni.

Míg anyatejes volt csak, akkor sokkal kevesebbet kellett, nem kellett tea, kaja, tejci, szinte csak pelus, meg a tartozékai.


Szerintem konkrét összeget senki nem tud mondani, mert pl. most vettünk neki tavaszi cipőt, 7500ért, meg váltjuk a ruhákat is, így most több ment el.

2010. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, hogy mekkora, meg hányadik baba. Nekünk most született a 2. Már minden megvolt, babakocsi, kiságy, meg ilyenek, ami sokba kerül. Úgyhogy most csak a pelusra, meg a babaápolás kellékeire költök. Anyatejes.

Az elsőnél akkor lett drágább a dolog, amikor elkezdtük a hozzátáplálást, mert csak üveges babaételt evett. Napi 5 db, iszonyú sok pénz. Szerencsére ez a korszak nála már elmúlt, eszi, amit mi.

2010. márc. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 8 hónapos.Pelenkára,fürdetőszerekre stb.költök csak,mikor melyiket kapom a legolcsóbban.Gyümölcsökre költök még,mert már majdnem mindent azt eszik,amit mi.Tápszert soha nem vettem,mert majdnem 4 hónapos koráig csak szopott,utána hozzátápláltam,illetve tejet kapott.Kb 10-15.000.- Ft egy hónapban.Ebben a ruhácskái is benne vannak.Nem is tudnék babacipőre 7.500.-Ft-ot áldozni,de ha lenne elég pénzem,akkor sem vennék ilyen drága cipőt,mert csak 1-2 hónapig lenne rá jó.
2010. márc. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem én többet, mint az átlag. 1 éves koráig szopott. Az azutáni időszakot írom le inkább:

Csak babakaját eszik meg (én hibám, de ez van) - ez iszonyat sokba kerül, főleg Hippeset.

Pelenka-Libero

Ruha: motanában inkább használtak- havi 5 e ft

játék: 3-4 havonta, de akkor 10-15 e ft.

cipő: 8-10 e ft /félév

babatej: 3 e ft/hó

popsitörlő, tisztálkodószer, vitamin, egyéb: 5 e ft/hó


Havi átlag: 40-50 e ft. Én ezt iszonyatosan sokallom.

Míg szopott 20 e ft alatt volt.

Ezért le ne pontozzatok, mert magat is lepontoznám, ha tudnám-iszonyat sok ez:(

2010. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pelenka:8000.-

törlökendő:1000.-

Ruhák átlag:5000.-teszvesz/vatera

kaja passz mert azt eszi amit mi,inni vizet iszik

gyümölcs kétnaponta friss:500/600.-

cipőt én is megveszem a drágát mert kicsi még ahoz,hogy tönkremenjen a lába a kinaitól.Amugy használtan is meglehet venni a drága cipőt jó áron.

2010. márc. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

1éves lesz a babám.Havonta kb.100pelust használunk,pamperst mindig.Akciosan mindig találok,legyen 6000ft.Törlőkendőből heti 1csomag 2000ft(4db).Tusfürdő 2flakon szokott elmenni Jonson kb.1600ft.Bébi kaja univer csak ezt eszi meg,mindennap 1,darabja olyan 250ft.Mindig van itthon túrórudi,danonino,tea vaj,gyümölcsök,babakeksz,kenyér,zsemle,csirkemell sonka.És még egyéb élelmiszerek amiket mi is eszünk,tojás,sajt,joghurtok.

Havonta kap játékot,előfordul többször is,és kiskönyveket.Akciósan veszek ruhákat,de sűrűn turizok.Járni még nem tud de első cipőnek márkásat fogok venni.Ruha vásárlásban nincs rendszer,tetszik,megveszem ha éppen megtudom.Jana vizet iszik,teákat űditőket nem.Üveges bébi kajákbol még szoktam venni hippes jó éjszakát papit.Ha jó napja van megeszi.Hirtelen ennyi jutott eszembe.Popsi kenöcsőt sudokrémet használunk,elég sokáig elég.A sampon és a testápolója is.

2010. márc. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm lányok. Úgy látom mi olyan átlagosak vagyunk akkor. Tápszeres a gyermekünk, abból 4 doboz megy el, az 4900 Ft, Pamperst mindig akciósan veszem, az olyan 6000, 2-3 cs. törlőkendő 1000-1200 Ft. Havonta egy Johnson's fürdető elmegy, az 1000, elkezdtük a hozzátáplálást, vegyesen adom a saját készítésűt, még nem eszik túl sok mindent, így kb. 1000 megy gyümölcsre, másik 2000 üvegesre. Ruhát vateráról, teszről veszek, azt nem minden hónapban, kb. 5000 és ugye homeós bogyó, kúp és egyéb ilyesmi, ha kell egy hónapban újabb 5-6000. nem teázik, vizet kap, felváltva Szentkirályit, Nestlé Aquarelt és Janát, attól függően, hogy melyik akciós. Ez is elvisz vagy 6000-et. Meg persze mindig van valami. Most pl. hintát veszünk neki.

Tényleg nehéz amúgy kiszámolni, de ahogy tegnap leültem és nekikezdtem, hát meglepődtem. Mondjuk tőle nem sajnálom egyáltalán, inkább megfogom magamon! :)

Szép napot!

2010. márc. 9. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!