Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A munkáltatóm a kisujját sem...

A munkáltatóm a kisujját sem mozdítja, hogy segítsen. A gyed igénylését, hogy kell elintézni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
A cég TB kifizetőhely?
2010. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
ha nem kifizetőhely amunkaheléyed, akkor egy nyomtatványt kell velük kitölteteni, (a MÁKnál lehet beszerezni, gyed igénylőlap), ezt kötelesek kitölteni. Aztán ők visszaküldik nekd, és te meg elviszed a MÁKhoz.
2010. márc. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A gyed igénylőlapot nem a munkahelyed tölti ki, hanem te. A munkahelyedtől kérned kell fizetés nélküli szabadságot, amit ők jóváhagynak, azt is be kell mutatni az igényléskor. Vidd magaddal a baba születési akvi kivonatát (másolatban és eredetiben is, mert pl. tőlünk elkérték az eredetit megnézni).

Itt az űrlap:

[link]

Lap közepe, a neve igénybejelentés gyermekgondozási díjra.

ҝ

2010. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja és a MÁK-nak a gyed-hez semmi köze, az OEP fizeti, oda is kell bevinni!

ҝ

2010. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocsánat, én írtam a MÁKot, OEPre gondoltam... de nekem a munkahelyem töltötte ki, vannak rajta részek, amiket a munkáltató tölt ki. és nem kellett szabit se kérnem hozzá.
2010. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Hol és mikor kell igényelni a gyermekgondozási díjat (GYED)?


A gyermekgondozási díj megállapítása iránti igényt, a munkáltatóhoz kell benyújtani. A munkanélküli, álláskeresési támogatásban részesülő édesanyának a munkaügyi központhoz kell fordulnia, az egyéni vállalkozó igénylőnek pedig a székhelye szerint illetékes Egészségbiztosítási Pénztárhoz kell benyújtania igénylését. Amennyiben az igény elbírálására a Magyar Államkincstár az illetékes, akkor közvetlenül hozzájuk kell fordulnia az igénylőnek.


A gyermekgondozási díjat visszamenőleg legfeljebb 6 hónapra lehet igényelni."


további részletek:

[link]


utolós voltam.

2010. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor a te munkáltatód önállóan intézte:) Érdekes, az enyém állami cég, de kellett kérnem, a törvény szerint nem küldhetnek fizetés nélküli szabadságra, csak saját kérésemre.

Fizetés nélküli szabadság nélkül meg nem vagy jogosult a gyed-re.

Mindegy, a lényeg, hogy csináld ahogy leírtam, azzal nem tévedsz. A gyed igénylőlapon nincs olyan rész, amit a munkáltatónak kellene kitölteni (legalábbis a mostanin), mindent te töltesz.

ҝ

2010. márc. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Oké, jogos, én tévedtem, oda kell beadni, és ők küldik tovább. De kell hozzá a fiz. nélküli szab. kérelem, és magán az igénylőn tényleg nem kell kitölteniük semmit.

Bocsi.

ҝ

2010. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
őszintén szólva, nekem ez új, ez a fiz. nélk. szabi---sose hallottam róla, nem is kellett, és senki nem is kötött bele. kapom a gyedet immár 9. hónapja....
2010. márc. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

/Feleségemről van szó/

A napokban kiderült, hogy az intézmény ahol dolgoztam és elmentem "Gyedre" közölte, hogy az elejétől kezdve nem gyedet utaltak, hanem teljes fizetést. Ez 2 hónappal a gyed lejárta előtt derült ki.

A következő 2 hónap kiutalását így le is állították, tehát pénz nélkül maradok 2 kisgyerekkel.

Kérdésem az lenne, hogy hogyan nem vették észre (mivel jelenléti íves elszámolás van) azt a hibát, amit Ők követhettek el?

A másik, hogy részemre milyen kedvező jogorvoslat lenne a megfelelő?

Mit tehetek, hogy ne kelljen visszafizetnem?

2011. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!