Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülés utáni juttatások...

A szülés utáni juttatások (TGYÁS, GYED) igénylését ki intézi? A munkáltatóm, vagy én? (12 éves a munkaviszonyom) Ha én, hová kell fordulnom?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a munkáltató. Ki kell tölteni az igénylőlapot, amit az oepnek (illetékes egészségbiztosítási pénztár) kell elküldeni. A honlapjukon le is lehet ezeket tölteni. A családi pótlékot meg a MÁK-nál kell igényelni. Gondolom, azt is intézi a munkáltató, de ebben nem vagyok biztos. (Én egyébként mindent magamnak intéztem.)
2010. jan. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
TGYÁS-t mindenképpen a munkáltató, nekem pl csak egy nyilatkozatot kellett leadni, hogy a várható szülés napja X év Y hó Z nap, innentől kérem a TGYÁS-t. Az anyasági segélyt & a családi pótlékot az államkincstárnál szülés után, ha már van anyakönyvi kivonata a babának. GYED-et is a munkáltató, ha jól tudom.
2010. jan. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!