Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 18 honapos babatoknak milyen...

18 honapos babatoknak milyen a napi etrtendje? Kb. milyen mennyisegeket eszik meg?

Figyelt kérdés
2010. márc. 9. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

szia! az enyém holnap lesz 18 hónapos:)

reggel kb. 100 ml tápszer kakaóval, de van hogy kevesebb, vagy hogy egy kicsit több.

ebéd: bármi főtt étel, van hogy 3 kanál, van hogy 10 kanál, van hogy semmi. egyedül is eszik, és tőlem is elfogad pár kanállal, és kézzel is eszik:)

uzsonna: gyümölcs-alma pépesítve, vagy kivi, vagy banán. ez is nagyon kevés: pár kanál alma, vagy fél kivi, vagy 2 karika banán. van, hogy joghurt az uzsonna, ebből maximum egy dobozzal eszik meg, de inkább féllel. narancsot nem eszi, csak e levét kiszívja, a többit kiköpi.

este: vagy vacsorázik, vagy nem. ha van vacsi, akkor az főtt étel, pár kanál. kenyérfalatokat akármivel nem nagyon eszik.

fürdés után tápszer kb. 240 ml

ezen kívül szokott néha enni tejszeletet.

tiéd?

2010. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jesszus, de keveset eszik:( az én fiam ugyan csak 16 hónapos mult, ezeket eszi: reggel kb 200-240 tápi, rá két órára eszik a reggelimből: kenyér/kifli, tojás, májkrémes, virsli, megeszi a gyümijoghurtom jó felét. Délben ebéd: főzelék hússal, mint régen. Aztán alszik. Felkel: kb 3 kor uzsi: gyümölcs(banán, magozott szőlő, alma, körte, üveges gyümi) tejpéppel/babapiskótával/sinlaccal keverve, kb 250g. Este fél hétkor eszik egy üveg gyümis főzeléket vagy eszik az én vacsimból, vagy mindkettő. Fürdés után közvetlen 200-240 tápi, rögtön alszik is kilenckor. Napközben eszik még ropit, kekszet. Igy is keveslem a súlyát a magasságához képest, két hónapig semmit nem hízott. Most 10,2 kg és 85 cm.
2010. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Reggel 7-kor ébredés, és iszik egy actimelt, utána felöltözés, játék amíg én megfőzök. Reggeli kb. 8 és 9 között: kenyér (pár falat) és felvágott, sajt (kb. 2-2 szelet), iszik hozzá egy bögre teát. Utána vásárlás, séta, játszótér. Délben az az ebéd amit mi is eszünk. Egy merőkanálnyi leves és a másodikból általában csak pár falat, desszertnek krémtúró vagy túró rudi. Utána alvás kb. 4-ig. Ébredés után játék, kb. egy órával később egy pár szelet gyümölcs (veszekedés árán) egy doboz joghurt. Délután séta, játszótér. Este fél 7 körül vacsora. Valamilyen felvágott, sajttal és kenyérrel vagy virsli (ebből akár egy párat is megeszik) vagy bundás kenyér (2 szelet) vagy egy kis tányér tejberizs. Ehhez megiszik egy kakaót, de van hogy még kér a teából is. Este fél 8 körül fürdetés, 8-kor már az ágyban hallgatja a mesét és alszik is. Napközben kb. még fél liter 100%-os gyümölcslevet vagy vizet iszik. Tápszert nem hajlandó egy éves kora óta inni.
2010. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Reggel 1-1,5 dl tej utánna keksz v gofri és az én műzlimből is eszik. 10 óra körül gyümölcs, alma banán körte kiwi stb. Délben azt eszi, amit a család, általában egy merőkanállal szedek neki és az el is fogy. 3 tájban egy doboz joghurt vagy süti, ha sütöttem. Este kenyér felvágottal sajttal vagy virsli, rántotta és kb 2 dl tej. Napközben elfogy még 1-2 pohár tea vagy viz.
2010. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!