Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Netto 290-re hány gyereket...

Netto 290-re hány gyereket vállanátok?

Figyelt kérdés
Nincs hitel,a rezsi nyáron 60-70,télen inkább 80,kocsi van.
2015. aug. 17. 13:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem a minimálbérért tanultam és nem túlélni szeretnék, hanem élni.


Azt pedig inkább nem véleményezem, amikor valaki minimálbérre vállal 3 gyereket.


#8

2015. aug. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%
1
2015. aug. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
az egy és a kettő között vacilálok,hát nem lettem okosabb feleződnek itt is a vélemények. nehéz előre tervezni,az a baj,fogalmam sincs pl. ovódásnak,iskolásnak mik a költségei mert a környezetünknek nincs akitől ezt megtudnám kérdezni
2015. aug. 17. 17:06
 14/18 anonim ***** válasza:
19%
10-es vagyok, 4 végzettségem is van 25 évesen (1 diploma, 3 okj), kb ennyi nettó mellett+ egyéb bevétel (családi, adókedvezmény) 3 gyermeket szeretnénk, 1 már van.
2015. aug. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Nem muszájból vállalok gyereket!

Kérdező! Itt nyilván felmerül,hogy kinek mi a "megélés", kinek milyen igényszintje van. Ezt te tudod csak!

2015. aug. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
77%
5-ös vagyok. Szóról szóra egyet értek a 11-es válaszolóval.
2015. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
58%

Max. 1-et, hogy ne kelljen jobban szűkölködni.

Nekem az nem élet, ha filléreskedni kell és folyamatosan spórolni és nem engedhetünk meg magunknak dolgokat a rezsi kifizetésén és a bevásárláson felül (pl. szórakozás, nyaralás stb).

Na meg szerintem a megtakarítás is nagyon fontos, havi min. 100e Ft-ot mindenkinek félre kéne tudni rakni, hogy bármilyen baj esetén ne legyen akkora gond, pl. háztartási gép csere, autószervíz, betegség stb.

És persze az ember folyamatosan szeretne előrébb jutni az életben, szebb és jobb dolgokra vágyik, de ezek elérhetetlenek, ha hónapról-hónapra, kicentizve jön csak ki a bevételből.


Mi is éltünk ennyiből egy ideig, amikor a kicsi született, mert pont akkor gyűrűzött be a válság Mo-ra, a lakáshitelünk törlesztője elszállt, a párom jól fizető munkahelye pedig megszűnt.

1,5 hónapig volt munkanélküli, az pont elég is volt ahhoz, hogy feléljük a tartalékainkat (előtte építkeztünk, így nem volt sok), szóval nehéz idők voltak. Hónapokig nem mentünk sehová, még a szüleimhez is 10x meggondoltam, hogy elinduljunk-e, mert 35 km-re laknak, ami kb. 2000 Ft költség. Szórakozás, nyaralás, új ruhák stb. felejtős.

Azóta rendbe jöttünk, már én is dolgozom 4 éve, így nincs anyagi problémánk.

Viszont 3. gyereket pont azért nem vállalnánk, mert a gyed miatt sokkal jobban csökkenne a bevételünk és azzal megint nehezebb helyzetbe kerülnénk. Annyira pedig nem lehetek önző, hogy egy baba kedvéért a meglévő gyerekeimnek legyen "rosszabb".

Most sem kapnak meg mindent, amit kérnek, de azért ésszel veszünk nekik "luxus" dolgokat. És bizony nekik is jó volt, hogy külföldön voltunk nyaralni, nem csak a nagymamánál.

Na meg az is jó érzés, hogy van félretéve egy szép összeg, amiből pl. nekik tudunk majd lakást venni.

Szóval pont ezek a dolgok azok, amikről le kéne mondani egy újabb gyerek kedvéért. Kösz nem.

2015. aug. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
na igen 17-es az anyukához való utazást nekünk is meg kellene akkor gondolni,mert ők meg 180km, 15 alatt nem ússzuk meg,hogy lemenjük és akkor nyilván ott kell aludni (mert 3 óra az út) az ember nem akar tök üres kézzel sem menni. nehéz kérdés mi alapján döntsön az ember, csak jó a két gyerek,gyerekzsivaj,rohangálnak,játszanak,de egynél meg több mindenre jut pénz és az se mellékes
2015. aug. 18. 09:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!