Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy butaság lenne...

Nagyon nagy butaság lenne hidrogén-peroxddal áttörölni a babócám arcát? Nagyon csúny kiütéses/pattanásos. Félek hogy elkaparja és megmarad a helye. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés
2008. szept. 7. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős a babád?

Egyébként meg felesleges, megteszi a tiszta víz is. Ha netán hámhiányos a peroxiddal még jobban felmarathatod. Akkor tényleg meg fog látszani

2008. szept. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

5 hetesek vagyunk. holnap elviszem a gyerekorvoshoz, hogy nézze meg az arcocskáját. Két napja nagyon csúnya, most már az álla is meg a nyaka is.

Mennyi idő után múlik ez el?

2008. szept. 7. 09:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy a melegtől vagy ha szopik a tejtől lett kiütéses.Ha pattanásra hasonlító pöttyei vannak az a tejtől lehet.Csak tiszta vizzel vagy mosdókrémes vizzel mosd át és hidratáld.Nekünk a tejpöttyre ez volt a jó.

A melegtől inkább a ruhával fedett helyen és a hajlatokban lesz pöttyös,arra pedig a hintőpor vált be.

2008. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a tejtől van. Bekenheted vékonyan Sudocremmel, vagy ha már sárga pötty is van a közepén, akkor a köldökcsonk-ápolásra kapott szaliciles alkohollal kezeld. Ezt óvatosan csináld, legjobb fülpiszkálóra cseppenteni, és azzal csak a pöttyöt megérinteni. Nálunk bevált. Egyébként el fog tűnni magától, ne aggódj.
2008. szept. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nemnagyon tudom bekenni semmivel, mert folyton mocog, pickálja kezével az arcát és utánna aszájába veszi. Ezért nem kenegetem, pedig kaptunk rá kenőcsöt.
2008. szept. 7. 11:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem kened, akkor is el fog múlni, ne aggódj. Az én babámnál is volt (és minden ismerősöménél). Tejkiütésnek is mondják, és teljesen normális dolog. :)
2008. szept. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez nálunk is így volt, vagy 2 hétig is eltartott... Tele volt a pici arca, nyaka, mellkasa pöttyökkel, a púder nem segített. A doki azt mondta semmi gond, a melegtől lehet és/vagy a tejtől. Felírt valami krémet, hogy attól majd elhalványul. Mivel a babámat nem zavarta úgy döntöttem várok kicsit, nem veszem meg azonnal a krémet. Jól tettem, néhány nap múlva teljesen letisztult az arca, magától...

Szerintem, ha nem viszket neki, nincs semmi baj, felesleges kezelni.

2008. szept. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ettem a napokba tejföl/tejszínes ételeket, lehet hogy attól ilyen pöttyös?

Anyatejesek vafyunk, de pótolni is kell, így tápszert is kap.

2008. szept. 7. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!