Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Milyen mennyiségű anyatejet...

Milyen mennyiségű anyatejet érdemes adni? Mi az a legkisebb mennyiség?

Figyelt kérdés
6.5 hós kislányom van, már megkezdtük a hozzátáplálást, tízórait, uzsit kiváltottuk. Nagyon kevés tejet tudok fél óra alatt kipréselni a mellemből,tulajdonképpen cseppeket.Baba már rég nem szopik) A 10ml-nek is tapsikolnék. A tej mennyisége nem fedi el az aventes pohár fenekét sem. Azt olvastam valahol, hogy ha kevés a tej, akkor az immunanyagok felszaporodnak benne, illetve megnő a koncentrációjuk. Gondolom ez nem a igaz a végtelenségig. Nyilván az én pár csepp anyatejemben messze nincs annyi immunanyag, mint mondjuk akár 100ml-ben. Szóval immunerősítésre mennyi anyatej alkalmas? Van aki szerint minden cseppje kincs. Akkor adjam oda az utolsó cseppeket?

2015. jún. 18. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megtettél mindent, hagyd abba a kínlódást. :)
2015. jún. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Felesleges odaadni neked. Csak ma sztárolják a kelleténél jobban az anyatejet.
2015. jún. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Miért nem szoptatod?

Ő sokkal többet ki tudna szívni belőle és valószínűleg a tejed is gyarapodna.

Így csak elapad.

Szerintem rakd vissza cicire lehet, hogy két cseppel tudna többet kiszopizni de ez idővel nőne.


Az anyatejnek meg van a fontossága amiért "sztárolják".

Nem véletlenül.

2015. jún. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekex nem fáradtság fejni azt a keveset akkor odaadnám.
2015. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyanítom,hogy azért feji a kérdező, amiért én is: nem hajlandó már elfogadni a mellet a baba.

4 hós a kislányunk,naponta 200 ml-t tudok fejni. Viszont, ha már csak 10 ml sikerülne valószínűleg nem erőlködnék tovább.

Ügyes vagy,hogy eddig is sikerült! :)

2015. jún. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem itt, ekkora mennyiségnél mondta a gyerekorvos és a védőnő is, hogy hagyjam abba a kínlódást. 1-2 cseppért fél óráig gyötörni magad, abban a fél órában annyi mást is csinálhatnál... A baba már komoly mennyiségeket eszik, napokig tartana, ha összeöntögetve érdemi mennyiség összejönne.

Még ha újszülött lenne, picike, de már 6 hónapos elmúlt, a fő tápláléka így is a tápszer, és a gyümölcs, zöldség. Már nem oszt, nem szoroz az a pár csepp anyatej.

2015. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!