Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik krémmel lehet kenni a...

Melyik krémmel lehet kenni a kukiját, hogy jobban feljöjjön rajta a bőr?

Figyelt kérdés
A neten olvastam,hogy szteroidos krémmel kell megpróbálni.Nagyon le van tapadva neki,16 hónapos és inkább megpróbálnám neki én itthon kenegetni mint felrántsák neki.Használt valaki ilyet?Mi volt a neve?
2010. márc. 9. 22:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én is kiváncsi vagyok rá.Egy korábbi kérdésben ezt írták:FTOROCORT.
2010. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem tudom. sokszor irtam es terjesztem azt amit az orvosom mondott:NEM SZABAD HUZOGATNI sem piszkalni 3 eves kora elött egy kisfiunak sem a kukijan a bört mert sejtesen le van tapadva kinek igy kinek ugy. Az orvos ugyis felevente majd evente megnezi. Ha 3 evesen is letapadt akkor megnezi es eldönti mit kell csinalni vele, de az esetek 90-95%-ban azok az esetek fordulnak "komolyabbra" (ertsd serüleshez, mütethez) amikor igen okos regi jol bevalt modszerek vagy eröszakos csaladtagok segitenek a huzogatassal. Persze biztosan van sok olyan akinel semmi baj nem lesz ettöl. En mindenesetre megfogadtam az ORVOS, szakember tanacsat. (kisfiam most 2,5 eves, eleinte epp csak tudott pisilni a kis lukon, 16 honaposan meg neki is nagyon letapadt a kis böre, 2 evesen mondta az orvos hogy mar nem kell sok es hatra lehet huzni, de majd 3 evesen meglatjuk.)
2010. márc. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi az Elocom-ot használtuk anno,de csak szakorvos írhatja fel...

2010. márc. 10. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát hogy én szteroidos krémmel nem kenném a fiam kukiját az tuti! Hogy juthat ilyen az eszedbe? Az én fiam ekcémás és még akkor is félve használom az Elocomot, ha az ekcémára kell kenni...
2010. márc. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Mindig, mindenhol azt mondják, hogy nem szabad sem huzogatni, kenni, piszkálni! A bőr 3 éves korára ált. magától feljön, ha nem, akkor orvoshoz kell vinni, nem véletlenül találták ezt ki. Ő majd megoldja. Lehet, egy életre szóló bajt csinálsz neki, ha piszkálod.
2010. márc. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Ne hallgass arra, aki azt mondja, hogy nem szabad húzogatni, mert ez egy épületes baromság. Egyébként meg az egyik orvos ezt mondja, a másik azt. Én inkább olyan orvosnak hiszek, aki már kb. 40 éve praktizál, és felnőtt orvos is, nem csak gyerekorvos. Szerinte 6 hónapos korig kell odáig eljutni, hogy hátra lehessen húzni a bőrt. 4 hónapos volt a kisfiam, amikor elkezdte párom hátrahúzni neki, minden nap egy picit jobban. NEM, NEM TÉPTE!!! NEM VOLT ERŐSZAKOS EGYÁLTALÁN!!! (Azért írom nagy betűvel, mert előre látom, hogy az az anyuka ezt fogja írni, hogy szerencsétlen gyerek... stb.) Szóval a lényeg: két hét alatt eljutottunk odáig, hogy gyönyörűen hátra lehetett húzni teljesen a bőrt. ÉS NEM FOG VISSZATAPADNI!!! Ugyan mitől is tapadna vissza "sejtesen", ha minden nap tisztítva van fürdetésnél???

Szerintem sokkal nagyobb baj az, ha egy-másfél-kettő, pláne három éves korra letapad, a doki feltépi, bereped, fájni fog neki, és ápolni kell, mint az, hogy mi már most hátra tudjuk húzni neki 5 hónaposan.


Szerintem ne kend be semmilyen krémmel, hanem minden fürdetésnél egy picit jobban húzd hátra neki, természetesen erőfeszítés nélkül. Ha fájna a kisfiúnak, azt úgyis észreveszed. Ha sehogyan nem tudod otthon megoldani, mindenképpen kérd orvos segítségét.

(B)

2010. márc. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Kedves utolsó válaszoló! Látom Neked is megvannak már a jó élményeid ezen az oldalon. Köszi, hogy leírtad, szerintem hasznos volt a válaszod. :)
2010. márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
nem használok semmiféle krémet és 1 éves koráig nem is nyúltam hozzá.
2010. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Naná, hogy lepontoztak. Erről ennyit. Valaki megmondja a véleményét, rögtön le kell pontozni. Értelem a köbön.(B)
2010. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szintén 16 hónapos a kisfiam, a helyzet hasonló lehet, mint nálatok.

Nekünk azt javasolta a doktornő, hogy ha aggódom, vigyem el a Heim Pál sebészetére és mutassam meg, egyáltalán nem biztos, hogy egyből nekiesnek megműteni, vagy felrántani. A dokinő szerint is ráér még a dolog.

Ketté kellene választani a kuki gondokat: Van akinél minden további nélkül lehet mozgatni, felhúzni a bőrt kisebb-nagyobb mértékben és van, akinél olyan jellegű a letapadás, hogy bármit teszünk nem mozdul. Na, ebben az esetben nincs mit tenni, mert tényleg bereped, és vissza fog tapadni, addig míg pelusban van. Tehát, ha nem okoz gondot a pisilésnél, akkor mindenképp várnak a beavatkozásokkal.

Az könnyen beszél, akinek nics ezzel gondja, de én már sok-sok fürdést végigstresszeltem azon, hogy mit csinálok rosszul.

És végül egy jó példa: az egyik barátnőm kisfiánál hasonló volt a helyzet, másfél éves korában szépen magától felszakadozott, és onnantól lehetett neki szépen lassan húzogatni. Erre mondta a doktornő, hogy van, mikor a természet megoldja a dolgokat.

2010. márc. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!