Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan függ össze a hipotónia...

Hogyan függ össze a hipotónia az SMA nevű betegséggel?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 hetes. Születéskor hipotóniát állapítottak meg nála.A felső-és alsó végtagjai lazák, rongybaba jellegű.

Szülés után elvitték a gyerekklinikára, ahol genetikai vizsgálatra elküldték a vérét.

Mint kiderült az SMA betegségre gondol az orvos, ami az internet szerint egy nagyon súlyos öröklődő betegség.

Van esély rá, hoy "csak" hipotón, és elég neki a gyógytorna? Vagy tartsak a legrosszabbtól, mert ha pozitív lesz a teszt, akkor lehet nem éri meg a két éves kort...


2015. aug. 23. 10:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Rengeteg gyerek van, aki "csak hypotón" izomzatú, és rengeteg dolog tünete a hypotónia. Nem tudom, a doki miért pont pont SMA-ra gondolt?

Kislányom is születése óta hypotón, semmiféle csecsemőtartást nem vett fel, lógott, mint a rongybaba. Rengeteget aludt, légzésfigyelő nekünk kötelező tartozék volt, apa tanult újraélesztést.

Most 2éves, 9 hónapos, nemrég jár önállóan, de sokáig nem tud, mert elfárad, instabil. Minden másban is lemaradt.

Nálunk senki nem gondolt SMA-ra.

Voltunk genetikai vizsgálaton (Prader-Willy, és Williams jött szóba, de negatív lett)voltunk anyagcsere vizsgálaton (pajzsmirigy), koponya MR-en (agy szerkezeti eltérései is okozhatják), minden rendben.

Jelen pillanatban a "sima" születéskori, vagy méhen belüli oxigénhiány a valószínű, illetve egyéb fura tünete miatt az autizmus is szóba került. (autista gyermekek között is sok a hypotón). Úgyhogy bármi lehet. Próbálj ne a legrosszabbra gondolni, remélem negatív lesz a tesztetek.

Nekünk a dévény terápia, később TSMT tornával kombinálva vált be a legjobban.

2015. aug. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem ertem miert a legrosszabbal ilyesztget az orvos ?

Sok oka lehet, es az sma ngyon ritka, es nem szuleteskor jelentkezik hNem kesobb. Probalj megnyugodni!

2015. aug. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igen, én is úgy voltam vele, h az SMA annyira ritka, h képtelenség, h ez velünk megeshet.Ahogy írjátok nem csecsemőkorban alakul ki, szóval próbàlok pozitiv lenni.Csak várni a legrosszabb!

A légzésfigyelő nálunk is alap, de eddig még tévesen sem riasztott.

Elsőnek: bízom én is benne, h a Dévény torna segit majd es elobb utobb beéri a társait.Nektek kitartás!

2015. aug. 24. 17:29
 4/4 Lyoni ***** válasza:

Első

Melyik testrész érintett a hypotoniaban?

2022. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!