Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon aggódom! Hogyan kaphatt...

Nagyon aggódom! Hogyan kaphatta el 14 hónapos kisfiam a szalmonellát? Tapasztalatok a betegséggel?

Figyelt kérdés

Tojást még nem is kap (vagyis nagy ritkán főzelékbe a sárgáját jól megfőzve, de azt is 2 hete kapott utoljára). Még nem biztos, hogy az, de azt mondták a kórházban, hogy nagyon úgy néz ki.


3 napja kezdődött minden. Reggel még semmi baja nem volt az ég világon, mentünk bölcsibe, és 10-kor úgy hívtak, hogy menjek érte, mert sugárban hány. Rögtön mentünk is orvoshoz, aki felírt Dedalon kúpot. Beadtuk, nem is hányt többet, de nagyon kis gyengus volt egész nap, aludt sokat. Este már hőemelkedés, vacsira megpróbáltam egy kis főtt krumplit adni, fél óra múlva 3 adagban kihányta az egészet. Hajnalban arra keltem, hogy forr a kis feje, 39,5 a láz. Gyorsan kúp, ami levitte 38,2-re. Borogattuk, reggel már csak hőemelkedés volt. Viszont kezdődött a hasmenés. Csak délelőtt 12x cseréltem pelust, minde folyadék folyt ki belőle. Próbáltam apránként itatni, de negyed óra múlva jött ki belőle lent. Konkrétan spriccel a víz (bocsánat). Délutánra annyira legyengült, hogy ülni sem tudott, szemét sem tudtam nyitva tartani, ezért kihívtam az ügyeletet, akik vittek is be minket a fertőző osztályra. Na az azt következő 24 óra rémálom volt: hűtőfürdőzések, mert nem ment 39 alá a láza, infúzió kikötözve 12 órán át, közben hidegborogatás stb.

Ma kapott először antibiotikumot, szerencsére ma már nem hányt, híg széklet is csak egyszer volt. Lassan elkezdtem etetgetni, itatgatni, de nem nagyon kívánja, alig lehet belediktálni valamit.

Most jöttem eé a kórházból, ma férjem alszik bent vele, mert én 3 napja egy pillanatot sem pihentem. Amikor eljöttem, már nevetgélt, magyarázott, alig lehetett az ágyban tartani, de enni nem akar. Az az első éjszaka a kórházban...rettegtem, hogy valami tragédia történik. Most már azért kicsit megnyugodtam, de értetlenül állok a dolog előtt.


Van valakinek tapasztalata ezzel a betegséggel ilyen kisgyereknél? Hogyan kaphatta el? Mennyi lehet a lefolyása? Most már egyre jobban lesz? Köszönöm a válaszokat. Egy aggódó anyuka.



2014. febr. 8. 20:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Otthon is elkaphatta, de a bölcsödében is.
2014. febr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nem csak tojástól lehet szalmonellát kapni.
2014. febr. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyik közeli ismerősömnek kaptam el a kisfia a szalmonellát, ő is olyan 1,5 éves körül volt. Be is mentem velük a kórházba, emlékszem nagyon kivoltak idegileg. A tünetek pont azok voltak, mint Nálatok. Ő is infúziót kapott, és nagyon belázasodott. Az antibiotikum hatására hamar rendbe jött ő is szerencsére. Mai napig nem tudjuk, mi okozhatta. Nyers tojást nem evett a gyerek, az anyuka arra is gondolt, hogy lehet egy pillanatra belemártotta az ujját a nyers fasírtba, miközben karban tartva főzött. Emlékszem, hónapokig ezen rágódott szegény.

Azóta egyébként már 8 éves a nagy legény. :)

2014. febr. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Kifejeltettem, hogy mihamarabbi gyógyulást kívánok!
2014. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*kifelejtettem :)
2014. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyik ismerosom kislanya is ennyi idosen kapta el. Cukraszdai sutemenyt evett. Azt mondtak hogy onnan szarmazott. Hamar meggyogyult. Ti is rendben lesztek ne aggodj!
2014. febr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szalmonellát bármilyen romlott ételtől el lehet kapni, nem csak tojástól. Jelezd a bölcsibe, hogy tudjanak róla.

És nyugi, minden rendben lesz!

Jobbulást a nagyfiúnak!

2014. febr. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam is volt szalmonellás. 3,5 évesen karácsonykor. 39 feletti láz, hasgörcs, híg széklet... ebből én azt hittem csak vírus. Kezdett jobban lenni, csak a híg széklet maradt, s mikor véres lett indultunk a Heim Pálba, onnan a Szent Lászlóba, ahol egy éjszakára befektettek, reggel nem volt véres a széklet, ezért hazaengedtek diagnózis nélkül. Azt mondták talán csirkevérhas... olyan, mint a szalmonella. Talánra nem adunk, így vittem székletmintát, amiből kiderült, hogy szalmonella. Nálunk kb 1,5 hónapig tartott, mindig vittük a székletmintát az ántsz-hez és amíg nem lett negatív, addig nem mehetett közösségbe. Azt mondták elkaphatta csirkehústól is nem csak tojástól, vagy buszon, ha olyan helyen kapaszkodott, amit szalmonellás megfogott... bárhol... Mi nem kaptuk el, csak ő.

Jobbulást!!!


Ez én voltam anno: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2014. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Baktériumokkal, egyéb kórokozókkal valójában napi szinten fertőződünk. A baj akkor kezdődik, ha akkora adag jut a szervezetünkbe, amivel az immunrendszerünk nem tudja felvenni a harcot. Az meg, szegény, sajnálatos módon a mai agyonfertőtlenített életmód következtében nincs a topon. Gyermekkoromban (több mint 50 éve) minden tiltás ellenére a városi szeméttelep, vagy a mellette elterülő lápos, mocsaras rész volt a kedvenc játszóhelyünk, ezt nagyszüleimnél a trágyadomb pótolta. Így aztán mi inkább csak kisebb-nagyobb zúzódások, törések következtében kerültünk a dokik keze ügyébe.
2014. febr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!