Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Született valakinek multyciszt...

Született valakinek multycisztás vesével a babája? Valakinek van ezzel a betegséggel kapcsolatban tapasztalata, akár hogy kihez tudnánk fordulni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Most a 19. heti genetikai ultrahangon kiderül, hogy a babánk jobb oldali veséje nagy valószínűséggel multycisztás, ami azt jelenti hogy nem fog működni ez a veséje a kicsinek.

#baba #genetika #multycisztás vese
2015. máj. 24. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha a másik veséje működik, akkor nagy valószínűséggel, nem lesz nagy baj, csak jobban oda kell rá figyelni. Lehet, hogy nem sportolhat aktívan, bizonyos gyógyszereket nem kaphat, stb. Érdeklődj orvosnál.
2015. máj. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Azt mondta a genetikus, hogy a bal veséje ép, működik.

ESetleg ilyen esetekben genetikus tanácsadó tud segíteni vagy milyen ovost tudok felkeresni?

2015. máj. 25. 12:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Bár nem a kérdésedre válaszolok, de én olyan születése rendellenességgel születtem, hogy hiányzik a bal vesém. A jobb olyannyira átvette a bal szerepét, hogy másfélszer nagyobb, mint az átlag (nyilván ez nem látszik :) ) és soha, de soha semmi hátrányom nem származott belőle (koppkopp). Gyógyszert nem szedek, sohasem voltam még felfázva, sportolhatok mindent és nemrég szültem egy 4 kgos kisfiút....

Minden jót kívánok!

2015. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!