Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg neki a...

Hogyan tanítsam meg neki a feszültséget levezetni?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy a kisgyerekek még nem tudják kezelni a dühöt, frusztrációt de megoldást nem írnak.

Kisfiam ilyenkor harap, odakap. Elmondom neki hogy nem szabad, fáj. Azt is hogy bocsánatot kell kérni (még nem beszél ezért csak simogat olyankor) de mivel előzhetném meg ezeket a kitöréseket vagy taníthatnám meg más módon levezetni a feszültséget ilyen helyzetekben?


2015. aug. 23. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelölj ki egy dühlevezető párnát, azt csépelheti, de mást nem.


Ilyenkor fusson pár kört a szobában/udvaron.


Ugráljon páros lábbal és közben mondogasson egy "stresszűző" mondókát.


Ha tud beszélni, fogalmazza meg, hogy mi a baja, panaszkodja ki magát.


Ami pedig a legfontosabb: mindig mondd el neki, hogy most mit érez. Dühöt, csalódottságot, frusztrációt, stb. Idővel így ki tudja magát fejezni és már verbálisan is le tudja majd vezetni a feszültséget. Felnőttkorban is sok probléma gyökere, amikor valaki nem képes azonosítani a saját érzelmeit.

2015. aug. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként olyanra gondolok, hogy például hisztizik, mert szeretne belenyúlni a konnektorba, de nem engeded. Akkor el lehet mondani, hogy "Tudom, hogy most dühös vagy. De a konnektorban áram van, ami megráz és az nagyon fog fájni neked."


Ezt lehet adott szituációra szabni.



A harapás, ütés helyett fogd meg a kezét és mutasd a karodon, hogy "így, simi-simi" és simogasd a kezével.

Pontos életkort nem írtál, így a képességei ismeretében próbálj választani a fenti tippek közül.

2015. aug. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

kinek mi jön be

a nagylányom ha dühös volt akkor inkább elvonult duzzogni

a fiam kitört és annyira felhúzta magát h el is ájult néha

a kicsi meg leül a földre és visít


mindegyiket hagytam hagy adja ki magából, ha nyugtatgatni akartam akkor hosszabb lett a dühöngés

(kivéve ha elájult a fiam- ő utána mélyen elaludt és mosolyogva ébredt)

inkább abban hittem h megelőzőm vagyis előre elmondom h az adott dolgot miért nem lehet és kínálok más alternatívát

10ből 8x bejött

2015. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az vált be, hogy leguggolok hozzá és suttogva beszélek. Kb két hét után eljutottunk odáig, hogy megszüntek a hisztik.
2015. aug. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat. 1 éves, sok mindent megért, de a mondókázós és tapsikolós/futós verzió későbbre lesz jó. Megjegyzem :)

Most a suttogást kipróbálom, hátha bejön nálunk is

2015. aug. 24. 14:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!