Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használ a dévény torna súlyos...

Használ a dévény torna súlyos oxigénhiányos állapotnál is?

Figyelt kérdés
Milyen maradandó következménye lehet a súlyos oxigénhiánynak?
2015. aug. 23. 19:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

súlyos oxigénhiánynak, mozgás és értelmi lemaradás a következménye.

de súlyos oxigénhiánynál azért az orvosok is elmondják mennyi esély van arra, hogy felépül, remélem veletek nem történt ilyen!

két súlyos oxigénhiánnyal született gyereket ismerek. egyiknek van neten blogja, Fefe élete címmel te is megtalálod. most lesz 6 éves a kisfiú és 3 hónapos csecsemő szintjén van mozgásban, értelmileg talán picit idősebb szinten :(

másik akit ismerek épp most tette le a középfokú nyelvvizsgát angolból és németből, gimnáziumba jár, igaz sok tantárgyból fel van mentve, nyelvizsgánál is duplán szóbelizett, nem tehetett írásbelit, de ezt leszámítva teljesen átlagos nagykamasz :)

2015. aug. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
ezt lehagytam, hogy mind két gyerek járt dévényre, katonára és még kismillió fejlesztésre
2015. aug. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezt majd csak az idő múlásával fogjuk meglátni :( Olyan jel esetleg ami a későbbiekben utalgat erre ??
2015. aug. 24. 08:13
 4/12 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy miben mutatkozik meg a súlyos oxigénhiány. A Dévény a feszes izomzat oldására való.


Mit értesz súlyos oxigénhiánynak? Az apgar értékek milyenek voltak?


Hosszú távú következmény a mértéktől függ. Lehet súlyosan/halmozottan fogyatékos gyerektől az enyhe tanulási zavarig bármi.

Ha szülés közben oxigénhiány van, újra kell éleszteni a babát, oxigénre rakni, rossz az apgar, akkor neurológus foglalkozik vele és kontrollálja a későbbiekben is. Az oxigénhiánynak súlyos esetben markáns neurológiai jelei vannak.

2015. aug. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
első válaszoló, nem igaz, hogy a feszes izom oldására jó a dévény. arra is, mivel az izmokat stimulálják, de pl. az agy egyes részeinek beindítására is használják, ki tudja váltani a mászást és még sok mást. ráadásul nem csak oldani tudja tudja az izmot hanem erősíteni is, így a hypotón babáknak is jó
2015. aug. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
jajj nem elsőt, hanem előzőt akartam írni
2015. aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nálunka az apgar 9/10 volt.De én aggódom,most kérek beutalót neurológiára.A szülőszobán nem sírt fel rendese.Szütcsögött amikor bebugyolálva rám tették a picit.Úgy hogy oldalra lógott a lába.Hajnalba szültem felhomály volt a szobába.Egyedül hagytak a picivel senki nem volt körülöttem.Ekkor a pici el kezdett tátogni,én szt hittem sírni akar de hang nem jött ki.Majd megnéztem a pici lábat nagyon lila volt majdnem kék,de félhomályba ....nem tudom.A kis feje is olyan volt minths lilább lett volna.Pár perc múlva jött a nővér nála már nyöszörgött.Hibáztatom magam amiért nem kiabáltam,lehet hogy fulldoklott a babám és én nem vettem észre ....azt hittem a lába azért lilul mert lóg neki.De a záron nincs rajta hogy oxogénhiány lépett volna fel.lehet azért mert nem is tudtak róla....Másnap egész nap aludt és észrevettem hogy ha berakom az ujjam a tenyerébe nem szorít rá,nincs fogóreflexe.Aggódok remélem nincs komoly baj.Amúgy nagyon nyugodt baba eszik ,alszik .Imádom.Már alig várom,hogy kapjak időpontot mert megbolondulo,állandóan ez jár a fejembe.
2015. aug. 25. 02:46
 8/12 anonim ***** válasza:
36%

jajj kérdező... minden újszülött lila! na jó, nem minden, de a legtöbb, ezért a 9/10 es apgar, a lila szín miatt. hidd el, ha fuldoklik akkor nem lila, egész konkrétan kék aztán szürke színe van egy fuldokló babának.

te ráadásul nem is oxigénhiányt kérdezel, hanem súlyos oxigénhiányt. az tudod mi? mikor megszülsz akkor nem rádteszik a picit, hanem rohannak vele! újraélesztik, majd fagyasztják, stb.


kicsit nyugodj meg! majd fél éves korában ha késik a forgás, akkor lehet menni szakemberhez! de azért mert lila volt, hülyeség ennyire ráparázni

2015. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy parázós anyuka vagyok,mindenen aggódok.Talán már tulzásba is viszem.De aggódok ,mi van ha nem kapott levegőt a picim ,fuldoklott és azért volt kékes lila .Pár percig míg visszaért a nővérke.De amikor elvette megrázta utána nyöszörgött.Remélem csak beképzelem magamnak ,és nincs semmi baja.......
2015. aug. 25. 12:00
 10/12 anonim ***** válasza:

Azok, akik ott dolgoznak nagyon rutinos szakemberek! 9/10-es apgarnál meg nem volt oxigénhiány! Minden újszülött lilás, közvetlen a szülés után. Félhomályban meg amúgy sem lehet ezt látni.

Vidd el neurológushoz, de csak azért, hogy megnyugodjál.

2015. aug. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!