Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Konkrétan mit kell érteni az...

Konkrétan mit kell érteni az alatt, hogy "ha bármiben tudok segíteni, csak szólj! "?

Figyelt kérdés

Egyedüli anyuka leszek, huszonegy évesen, diploma folyamatban.

Nyilván, ha a nagymamám mondja ezt, abban minden benne van. De több ismerősöm is ezt mondta nekem mostanában, sőt, egy ma megismert làny is.

Ti mit tennétek meg szívesen azért akinek ilyet mondtok?

(Félre ne értsétek, nem akarok senki jóindulatával visszaélni, de szeretnék élni vele ha szükséges.) köszi

16 hetes kismama



2015. aug. 31. 01:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmi vészhelyzetben segítenek szívesen, de nyilván nem hetente 3x.
2015. aug. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Szóval ne ingyen bébi szitternek nézd őket, hanem valóban váratlan komoly dolog van, akkor szólj.
2015. aug. 31. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem köszönd meg és kérdezd meg az illetőt, hogy milyen jellegű segitségre gondol!
2015. aug. 31. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
81%

Én azt tapasztaltam, hogy ez legtöbbször csak olyan udvariasság. Főleg ha nem közeli rokon vagy barátnő mondja.

Max. vészhelyzetben ha úgy adódik akkor segítenének. Ha én mondom valakinek, akkor a barátnőmnek konkrétan a bármit jelenti ha úgy adódik, hogy van lehetőségem (bébiszitterkedés miatt nem vennék ki pár nap szabit, de hétvégén bevállalnám), esetleg nagybevásárlás ha mondjuk nekem van autóm neki meg nincs...


Esetleg ha neked segít, akkor mondhatod, hogy ha a családjukban van olyan fölösleges babaholmi ami már nem kell, akkor azt szívesen elfogadod. De távolabbi ismerősöktől nagy csodára ne számíts.

2015. aug. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Szimpla udvariasság, a többség nagyon meglepodne, ha bármi segítséget kérnél
2015. aug. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Az antipátia nemlétét igen, ugynakkor szimpátiát nem bizonyító nyugtató hatásúak szánt udvariassági szólam.

.

Az emberek többsége mindaddig felajánlja segítségét, míg felajánlását beváltani nem szükséges. Amikor kéred, nagyon sokan visszaélésnek, őket kihasználni szándékozásnak veszik.

Ráadásul viszonzással adósuk is leszel.

Nem kizárt, hogy van a felajánlók között, akik feltétel nélküli jószándékkal mondják, csak a hamisak közül nehéz kiszűrni őket.

2015. aug. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Általában üres udvariasság. Persze van, aki komolyan gondolja, de az a tapasztalatom, hogy az emberek nem tolonganak, hogy önként és dalolva segíthessenek egy kisgyerekes anyukának. Főleg gyerekmegőrzésre igaz :).
2015. aug. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem kell rajta érteni!

Max.ha kérdésed van,akkor válaszolnak,de tényleges tevőleges segítséget nem takar.

Főleg a jött-ment ismerősök ilyen jellegű megjegyzéseire igaz ez.

2015. aug. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
51%

Hú, engem elkeserít, amit itt írnak a válaszolók. :(

Én is mondtam már ilyet, és komolyan is gondoltam, és nekem is mondtak már ilyet, szintén komolyan gondolták.

Nálunk a szomszéd anyukával van ilyen közös segítségnyújtás. Persze, mi már tök jóban vagyunk, de az elején még csak futólag ismertük egy mást.

Amiket kértünk/kérünk egymástól pl:

Gyerekvigyázás, boltból hozni valamit, volt olyan, hogy átcsöngettem 1 db tojásért, mert sütit sütöttem és pont egy hiányzott.

2015. aug. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vettem észre hogy udvariasság. Nekem nincs segítségem (még apuka sem). Nekemis szokták mondani ezt, pl a faluban idősebb asszonyok de mondta maga a nagymama is már. Amikor meg megkérem, hogy hadd menjek el orvoshoz, kitalálja mindig hogy neki fontos dolga van. Így va ez már 6 éve.
2015. aug. 31. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!