Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti csináltok/csinálta...

Anyukák, ti csináltok/csináltatok valami "hasznosat" amíg otthon voltatok?

Figyelt kérdés

Szinte minden ismerősöm csinál valamit baba mellett: tanul, dolgozik, sportol. Én igazából semmit nem terveztem, "csak" ellátni a babát meg a háztartást.


Ti hogy csináltátok?


2015. aug. 31. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Masoddiplomat csinalok.
2015. aug. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Egyetemre jártam levelezőn. Nem kifejezetten erre az időszakra időzítettem. Még a terhesség előtt, munka mellett kezdtem el.
2015. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Sportoltam! Már amennyiben az hasznos. Fogytam 40 kg-ot!
2015. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
szombati tanfolyamra járok (okj) meg egy elég nagy kertet (veteményest) művelek. amíg pici volt a lányom, és nem kezdődött a suli, addig meg itthonról dolgoztam.
2015. aug. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Heti 3x hajnalban futok. Most diplomázom. Jövőre nyelvvizsga és lesz még egy baba tervben, aki alatt szintén egyetemre akarok menni. 3 év alatt az is meg lesz. Jó dolog babázni de évek alatt befordul az ember ha nincs más csak pelenka meg mosogatnivaló. 3 gyerek alatt 2 diplomát csinálok meg úgy hogy végig itthon vagyok velük. Tanulok amikor alszanak. Élvezem. Van más is az életemben, de ők is fontosak. Jó így.
2015. aug. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Nem. Nagyon nehezen jött össze, minden pillanatát ki akartam élvezni.

Mivel sokára jött össze, ezért már sokat dolgoztam, volt több diplomám is.

Jól jött ez a más fajta élet. Persze ez nem azt jelenti, hogy 0-24-ben otthon ültem egyedül a babával. Sportolni jártam, mert előtte is rendszeresen sportoltam.

Volt munkahelyemre néha besegítettem, meg a férjem munkájába is.

De semmi hosszú távú, komoly projektbe nem vágtam bele.

2015. aug. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Hasonlóan a 6- os válaszolóhoz. Semmi komoly. Jupí végre úgy élvezem. A kisfiam születése előtt tanultam amit lehetett, kitűnő voltam (nagyon keményem hajtottam szerettem is a legjobbnak lenni) sokat utaztam szinte az összes helyre ahova vágytam. Sportoltam kisgyerek korom óta es most is. A munkám ahonnan eljöttem nagyon szuper sokan álmodnak róla en fiatalon bekerültem. Amikor terhes lettem nem vágytam másra csak készülni az új életemre. Lelassulni egy babához még így sem volt mindig egyszerű, de átéltem minden pillanatát, most vagyok a legboldogabb.

Mondjuk az én babám mellett semmit nem lehetett csinalni, es egyedül vagyok/voltam vele mindenre erre azert jó felkészülni, hogy nem mindegyik baba mellett lehet plusz feladatokban teljesíteni.

2015. aug. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%
Diplomám és 2 nyelvvizsgám is volt már évekkel a baba előtt, a munkahelyemen rengeteget túlóráztam és hajtottam, végigvittem 1-2 tanfolyamot a hobbim miatt, így most kiélvezem a gyerkőcözést. Rengeteg programunk van együtt (a párom munkája és a hobbijaink miatt sokat jövünk-megyünk), társaságba is járunk, ezért befordulva semmiképpen nem érzem magam. Esetleg valami okj-s tanfolyamot kezdenék el, hogy több lehetőségem legyen a későbbiekben.
2015. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
Dolgozom itthonról, bár jelentősen csökkentett módban. Igazából én ennek nem örülök, nagyon irigylem azokat, akik csak a babával foglalkozhatnak, és nem zavar bele a napjaikba az, hogy "ma még ezt/azt is meg kéne csinálni". De muszáj doloznom. Nem a pénz miatt, anyagilag megtehetném, hogy ne dolgozzak, de sajnos olyan a munkám, hogy nem eshetek ki évekre. Így marad az, hogy ha keveset is, de csinálom. Tényleg nem sok meló egyébként, de napközben nem csinálom, nem veszem el az időt a kislányomtól (meg nem is hagyna), estére meg mikor leteszem aludni, baromi fáradt vagyok, és nehéz koncentrálni (szellemi munka). Szóval nem élvezem ezt a helyzetet, de ez van :/
2015. aug. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
70%

31 évesen szültem, megvolt a nyelvvizsgám, diplomám, jártam szakmai tanfolyamra, nyelvi tanfolyamra, hobbiból megtanultam géppel varrni már a baba előtt. Jah, és még a testem is formás volt :)


Tervben van még egy szakma, ha sikerül, akkor baba mellett, ha nem, akkor majd máskor. Nem érzem úgy, hogy a babázás időszaka alatt kellene bizonyítanom, én már megtettem előtte, most babás időszak van, ez a kis idő az övé, aztán úgyis megyek vissza dolgozni (ha minden sikerül)

2015. aug. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!