Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sírhat minden este a...

Miért sírhat minden este a babám, még a kezemben is?! Többi lent

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hónapos és kb.egy hónapja szenved,mert nem tud pukizni és van,hogy kakilni sem.csak az a fura,hogy akkor 2 hós koráig miért nem sírdogált ennyit? Egyáltalán nem volt hasfájós.mindig este 6-tól kezd nyűgösködni,most sikerült elaltatnom.és mindig sírva is ébred.a doktornő azt mondta,hogy megindult nála a fogzás.van összefüggés a pocakfájás és fogzás között?
2015. szept. 1. 22:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Elég kevés információt adtál meg a kérdéshez. Anyatejes vagy tápszeres baba? Hogyan altatod? Hol alszik? Mennyit alszik?

Szerintem a pocakfájás és a fogzás nem függ össze.

2015. szept. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Csak anyatejet eszik,eddig nagyon jól aludt,simán végigalussza az éjszakát.tényleg semmi baj nem volt vele.A kezemben szokott elaludni,ha nyűgösebb,de van,hogy egyedül elalszik,ha simogatom a hátát.éjjel a kiságyában alszik,de előfordul ha sír,hogy magam mellé veszem.kicsit lehet,hogy túlaggódom egyébként,mert ma is látta orvos,meg legutóbb kihívtam és akkor is azt mondta,hogy nem látja betegség jelét,csak fogzik...fogalmam sincs meddig fog tartani,de úgy sajnálom.:-(
2015. szept. 1. 22:50
 3/14 anonim ***** válasza:
az unokahugomnal 6 honaposan kezdodott a hasfajas..nem torvenyszeru hogy a kezdetektol hasfajosnak kell lennie..ennyi idosen sokkal inkabb az bantja mint a fogzas..persze lehet hogy a gyokerek ettol mozgolodnak de ha nem tud pukizni meg ilyesmi, az igenis hasfajas es teljesen fuggetlen az esetleges fogzastol...vannak cseppek (gondolom a vedono is mondta) hasfajasra pukizasra a patikaba, ezenfelul tornaztasd, altasd hason, legalabb 10 percig bofiztesd es ne hagyd mellen aludni, ne etetsd tul. es figyelj a sajat etkezesedre is. puffaszto dolgokat keruld.
2015. szept. 1. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Kedves Kérdező, akkor tényleg lehet, hogy csak túlaggódod.


Anyatejes babát nem lehet túletetni. (2-es válaszoló felvetésére írom.)

Amúgy a szoptató anya étrendje és a baba esetlegesen bizonyos ételekre való érzékenységével kapcsolatban ez például egy hiteles cikk, amit érdemes lehet elolvasni: [link]

2015. szept. 1. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
ilyenkor elkezdodhet a fogzas igen. nalunk is igy van. kevesebbet ker enni, sirva ebred sokszor, nyugos, nyaladzik, mindent ragna. ez eltart honapokig , amig az elso fogak attornek. aztan konnyebb lesz kicsivel. en javasolnam neked a Chamomilla CH15 keszitmenyt, attol jobban alszanak. Illetve majd kesobb a fogfajas miatt Dentinox kremet ra. de azt majd csak kesobb. Ne aggodj, sajnos ezzel jar.
2015. szept. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok! Sajnos csak cumisüvegből iszik,fejem neki a tejet.A mamosat használom esetleg tudtok ajánlani másik fajta üveget,amiből kevesebb levegőt nyel? 3 és fél 4 -óránként kér enni.már sokmindent próbáltam,az infacol úgy ahogy bevált eddig...espumizan,gripe water,colief csepp...A doktornő írt fel papaverint,van,hogy éjszakára adok neki.remélem nem szenved vele sokáig.Unokahugodnak meddig tartott a hasfájása?Ezek a picik nagyon megszenvednek tényleg.
2015. szept. 2. 05:47
 7/14 anonim ***** válasza:
de tul leht etetni csak kibukja. de legyen igazad akkor ugy mondom hogy az allando ciciztetessel meg tobb levegot nyel es gazosodik.
2015. szept. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az első vagyok megint.


Így már egy kicsit más a helyzet - szerintem.

Bár én szoptattam/szoptatok, és nem vagyunk egyformák, de az én kislányom 2-3 hónapos korában ennél sűrűbben kért szopni. És hosszan is szopott. (Nálunk cumi nincs és nem is volt.)

Nagy valószínűséggel ha igény szerint tudnád szoptatni, kevesebbet sírna. (Mondom ezt úgy, hogy nem ismerem a fejés okát és részleteit, hiszen annyi minden miatt sírhat vagy nyűgösködhet egy kisbaba!) Írhatnék sokféle ötletet, de az a legegyszerűbb, ha elolvasod ezt a cikket: [link] Remélhetőleg találsz benne számotokra használható dolgot.


A Medela Calma vagy más etetőfej a termékeik közül talán jobb lehet.


A MAM termékei közül én már a két hónapos babámnak szereztem be hűtőrágókát, amit mindig én tartottam neki, úgy használta. A kezébe természetesen csak jóval később kapta és akkor is felügyelettel, nehogy megüsse magát vele.

Puha rágóka is legyen mindig kéznél. Nekünk az ujjamra tekert textilpelus is bevált. Az első fogacska végül 6 hónapos korban bújt ki.


Ilyenkor már szórakoztatni is lehet, játszószőnyegen például.

Nekünk kisebb korban nagyon bevált a zenehallgatás közbeni közös "tánc" is. Szórakoztatta, megnyugtatta, sokszor csak úgy aludt el. Az első kedvenc a Guantanamera volt, aztán megunta.


Növekedési ugrásoknál is lehet nyűgösebb. Így hogy fejsz, még jobban kell figyelned a fejés és az etetések-itatások között eltelt időre és hogy még több folyadékot igyál, hogy termelődjön a kereslet szerinti tejed. Amúgy ha 3,5-4 óránként eteted, nem lehet hogy egyszerűen csak szomjas? Amely igényét lehet hogy pár perc alatt ki is elégíteni, hiszen az első tej (a szinte áttetsző) a szomjoltó, a hátsó (fehér) pedig a zsírosabb, laktatóbb.

2015. szept. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Félrement egy betű az utolsó mondatomban, így félreérthető. A lényege az lett volna, hogy ha igény szerint szopna a babád, akkor szomjúságra pár perc szopizás ki is elégítené, de így hogy cumisüvegből kapja az anyatejet x óránként és közben nyűgösködim, lehet hogy csak szomjas. Főleg nyáron.

És ha a székeléssel is gondja van, tényleg lehet, hogy nem jut elegendő folyadékhoz. Amúgy milyen a széklete, amikor van? Híg?

2015. szept. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért fejek neki,mert már a kórházban sem jött össze a szoptatás sajnos :-( A csecsemős csak összecsípte a bimbómat,de csak legyintett,hogy úgyis nagy a bimbóudvar és nem tudja bekapni...sokáig próbáltam,csak sírt szegénykém.kértem ott bent bimbóvédőt,de sok levegőt nyelt,akkoriban is szenvedett.itthon is próbáltam egy darabig,de nem szívta,csak ordított.szívta fél percig sokat mondok,pedig jött tej.van elég szerencsére nem kell pótolnom tápszerrel.Eleinte nem volt gond a cumisüveggel sem.de mostanában sokat sír.Veszek másfajta üveget,hátha.Rágóka nekünk is van,szoktam rágcsáltatni vele,meg néha dologélt használunk.Játszószőnyegen egész jól elvan,nézelődik,lekötik a játékai.Táncolni is szoktunk mi is,szereti.:-) De mikor fáj,akkor semmi se jó.:-( Megpróbálok mindent,viszem este sétálni is,de ugye akkor kezdődik a sírás.nappal meg nem viszem ilyen melegben.Jó,hogy írtál,a linket is köszönöm,aranyos vagy!:-)
2015. szept. 2. 12:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!