Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sárgarépalé anyatejes 2...

SA_milady kérdése:

Sárgarépalé anyatejes 2 hónaposnak?

Figyelt kérdés
Problémànk van a székletürítéssel, s erre a háziorvos nyers répalevet javasolt. Egy kiskanàllal adtam, de nem tudom, az segített, vagy maga a gyógyszeres kezelés, ami màr 3 hete tart. Bizarr kicsit ez, neten olvasok mindenfélét, ellentmondásost! Tanàcsot kérek, adjam-e neki továbbra is? Csak azok írjanak, akik konstruktívan szólnak, mert beszólásokra nincs szükségem! Azért írok ide, mert a legjobb döntést akarom meghozni!

#csecsemő #anyatej #sárgarépalé #két hónapos #székelès #székletürítési problémàk
2015. szept. 3. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi időnként van széklete?
2015. szept. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Ha orvos javasolta, akkor követném a tanácsát.

Egyelőre várd meg, hogy a következő székletek hogy alakulnak, ha gond van, megint meg lehet próbálni.


A répa nem allergén, illetve te nem étkezést/tápanyagot akarsz kiváltani vele. Mivel nem tudja megemészteni, átsöpri a bélrendszert és kvázi úgy távozik, ahogy bement.

2015. szept. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Amúgy lazán kapcsolódik: tápszeres volt a lányom, 4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást. Elég gyorsan kiderült, hogy a nyers alma nála hasmenést okoz. Ezért meg kellett főzni/párolni.

Amikor a gyerekorvosnak mondtuk, ő mosolyogva megvonta a vállát: "Nézzék, ha szorulása lenne, legalább van természetes hashajtó kéznél."


És tényleg működött, nagyjából egy éves korára nőtte ki, hogy meghajtja az alma. Addig székrekedésnél némi almalé simán kilőtte belőle a cuccot.

2015. szept. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi a gyógyszertári répalevet adtuk orvosi javaslatra. pár hónapos hónapos volt, amikor csúnya hasmenése lett és gyógyszer helyett ezt kapta. Semmi baja nem lett tőle. Milyen jellegű székletürítési gondotok van?
2015. szept. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

én anyatejes babának inkább nem nagyon adnék semmi mást. az anyatej mindenre jó :)

amúgy vannak kakimentesebb időszakok, egy anyatejes babánál az is előfordulhat, hogy mindent hasznosít, és pár napig nincs kaksi... (már nem tudom mennyi a normálisnak mondható szünet, neten is le van írva - szakértői írásra gondolok, illetve az orvos, védőnőnek is tudnia kell)


hasmenés anyatej esetén meg... hát... az inkább valami betegség jele - amikor szinte "pisil" a fenekével... mert amúgy az anyatejes kaki mindig is hígabb. főleg mert az első 3 hóban kolosztrumos a tej, az pedig köztudottan hashajtós hatású... 3 hó után keményedik, "felnőttesedik" a kaki, addig a vajszínűtől a zöldön át a narancssárgáig a tejeskávé állagútól a fogkrém, gyurma állagúig mindenféle lehet, kis tejrögökkel, tejgömbökkel tarkítva eseteleg...


szóval ha fosimosi van, akkor annak baci/vírus oka is lehet, esetleg te eszel valami olyan (nálunk pl. az őszibarackzabálásom miatt narancssárga volt a baba kakija) :) az meg elmúlik.

ha székrekedés van, akkor is lehet, neked kellene valami hajtós gyümölcsöt enned, még mielőtt vele próbálkozol.


én nem javasolnék semmit se adni ilyen pici babának, főleg, ha anyatejes. inkább sok-sok cicit neki :) :)

2015. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segítettetek! Szuper Anyukák vagytok! Öt nap is eltelik, hogy nincs széklete Babucimnak, és előtte két napig iszonyatosan gyötrődik. Az ürítés megkönnyítésére kell a répalé, és azért adnám, mert természetes, a répa az első zöldség, amit a baba kaphat. Csak egy kiskanàllal gondoltam, szükség esetén.
2015. szept. 4. 10:40
 7/7 anonim ***** válasza:
4-es vgyok. Mi pont hasfogónak kaptuk a répalevet. Beszéld meg inkább a dokival, nehogy még nagyobb szorulást csináljon neki.
2015. szept. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!