Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 1éves 2honapja csak...

Kisfiam 1éves 2honapja csak kakosan issza a tápit nah de ma vettem észre h van ketto barnás pont a fogán plusz fehér foltok? Mosom neki vademecum babival, de nincs valami fogerösitő vitamin?

Figyelt kérdés

2015. szept. 6. 20:44
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
Az már szuvasodás lesz. Mikor este megmosod fogát, utána még kap tápszert? Vidd el fogorvoshoz, és a vademecum helyett elmexet használj.
2015. szept. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a vadamecum a silány ogkrémek védjegye..
2015. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
érdekes, itt meg nem is szabad használni 3 éves korig fogkrémet...azt mondta a fogorvosunk egy ilyen kis gyereknél még tobbet árt, mint használ..
2015. szept. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én azt olvastam fluoridmenteset lehet, én a Nenedentet veszem
2015. szept. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Veszek elmekszet ma azt olvastam h ha elmex fogkrémel mosom neki akkor megállithatja az egészet fogrolást tehát ilyen marad de nem lesz roszabb ez igaz?? !! Igen kap tápit attol lehet?! És elmex gélt is vegyek??
2015. szept. 7. 09:52
 6/8 anonim ***** válasza:
na akkor én is veszek elmexet ma :) (a másik fogkrém, amit irt valaki, az itt nicns)
2015. szept. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok, amit. A 4-es irt én is olyat használtam az első gyereknél, az is jó fogkrém, a Dm-ben lehet kapni, valamikor össze van csomagolva egy ujjra húzható szilikonos fogkefével. Kérdező, a fogmosás utáni tápszerrel nem lenne gond, csak te még kakaót is teszel bele, és az a cukor teszi tönkre a fogakat, egész éjjel ;áll" a szájában. A fogszuvasodást csupán a fogkrém nem fogja megállítani, leírnám, hogy a kislányommal miken mentünk keresztül. Kicsit hosszú lesz...Sorban jöttek a fogai, majd olyan 2,5 évesen vettük észre, hogy az egyik lyukas. Meg voltunk lepődve, mert kizárólag mentes vizet iszik, semmi cukrosat, ritkán eszik édességet, (de a nyalókán kívül mindent szokott kapni). Azért döntöttünk így, hogy az édességet korlátozzuk, mert az unokatesóját látva, akinek állandóan nyalóka lóg a szájában, és rendszeresen kólát iszik, korom feketék és töredezettek a fogai. Fogorvos mondta nekik, hogyha nem figyelnek oda, ez az állapot a csontfogaira is ki fog hatni. Szóval kislányomat elvittük egy nagyon rendes magán fogorvoshoz. Nem akartam sztk-s rendelésre vinni, azt akartam, hogy ne féljen a fogorvostól. Itt volt elég idő az ismerkedésre, a doktornő kedves volt, csúszdázhatott a fogorvosi széken, és csak a 2. találkozáskor kezelte a fogát. Fúrta, tömte. Aztán ahogy jöttek a tejfogai szépen sorban, mi úgy mentünk fúrni és tömni. Kislányom nagyon jól viselte, mikor mondtam, hogy megyünk Ági nénihez, mindenkinek újságolta, hogy milyen jó lesz, a többiek meg csak néztek, hogy úr isten, ilyen jó kedve van, hogy mehet fogorvoshoz. 6 és fél éves koráig ez volt. Már mindent kipróbáltam, utánaolvastam, sikáltuk a fogát ezerrel, de semmi változás. Aztán volt olyan is hogy bucira dagadt állkapocsal kelt fel. Bedurrant a betömött foga, felfúrták, antibiotikum, de azt már nem tömettem be neki. Viszont, ha szabadon hagyjuk,akkor előbb-utóbb túlnő belül az ínye, és azt időközönként ki kell égetni. Három ilyen bedurranásos esetet kellett átélnie. Ugye egy rossz fognál döntened kell, hogy betömjék, és ezáltal a leendő csontfog helyét biztosítani fogja, vagy megtisztítják, de akkor tuti kihullik, és nem lesz szabályos helye a következő fognak. Nem értettük miért ilyen rosszak a fogai, holott nekem, férjemnek, és a kisöccsének is hibátlanok a fogaink. Egy ismerősömmel beszélgettünk, és szóba került ez a probléma. Említette, hogy a lánya szájhigiéniát tanult az egyetemen, és a doktoriát a gyermek fogi betegségekről írta. Ahogy külföldről hazaér, átjön, és megnézi a gyermeket. Mondanom sem kell, azóta SEMMI gond nincs a fogaival. Mint utólag kiderült egy baktérium támadta meg a tejfogakat. Ami a felnőttek szájában előfordul, és teljesen ártalmatlan. Ehhez elég lehetett az is, hogy ellopja a joghurtos kanalat, és bekapja. A dokrotnő azt tanácsolta, hogy mindenképpen, elektromos fogkefével mossuk a fogát, még a típusát is megmondta, hogy melyik a legmegfelelőbb, ő mondta, hogy kizárólag elmexet használjunk (az idáig ok volt), fogorvosi szondával tisztítanom kell a felfúrt fogakat, majd vízben oldott hyperol tablettával ki kell fecskendezni. Egy plakk tablettával meg tudjuk nézni, hogy még hol kell megmosni a fogát, mutatja az ételmaradékot. Ez a legfontosabb, hogy úgy feküdjön le, hogy tökéletesen baktérium mentesek a fogai, mert a legnagyobb gondot a nem megfelelő esti fogmosás okozza. És mindezt addig kell csinálni, amíg az utolsó tejfoga nem cserélődik, mivel azok hordozzák ezt a betegséget. Már önállóan rendezi a fogait. Az öccsével szerencsénk volt, ő nem kapta el. Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de remélem, tudtam valakinek tanácsot adni...
2015. szept. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
lehet buta kérdés utolsó, de nincs a baktérium ellen valami egyszerűbb ecsetelő, vagy gyógyszer, mint ez a sok lépéses fogtisztítási kálvária?
2015. szept. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!