Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A B-komplex vitamintól lehetsé...

A B-komplex vitamintól lehetséges, hogy a bőr sárgás barnás színű lesz?

Figyelt kérdés
Pár napja szedem a Lenkeiféle B-komplexet, és a bőröm sötét és sárgás lett. (szedek hozzá C-vitamint is, mert tudomásom szerint kell hozzá)

2014. aug. 3. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
B-vitamin nem okoz sárgaságot, ha nem múlik el pár nap alatt, akkor ne szedd tovább ezeket.
2014. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez nem normális dolog. A vizeletet szokta sárgává tenni, nem a bőrt. Lehet, hogy baj ban a májaddal/epéddel. Nekem az egyik multira rá van írva, hogy a niacin (B3 vitamin) szedése nem javasolt bizonyos mennyiség felett, ha máj-/epeproblémáid vannak. Menj el orvoshoz, mondd el neki mi van, kéress egy vérvizsgálatot, és egyelőre ne szedd a vitamint.
2014. aug. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem rég csináltattam egy teljes vérképet. Volt pár csillagom, de a háziorvos szerint gyönyörű a vérképem. Most pajzsmirigy és mellékvese vérlépre kaptam beutalót.
2014. aug. 5. 13:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Májfunciókra volt csillag? Bilirubin (ettől vagy sárga), GGT, GPT, GOT? Nem vagyok orvos, csak valamennyire én is érdeklődök, mert nekem sem 100-as a májam. A magas bilirubin szint elvileg egy többé-kevésbé problémamentes betegség (Gilbert-kór) is lehet. Akiknek ilyen van, azok állítólag könnyebben besárgulnak, van aki akár stressz hatására is. De ezek csak tippek, nem vagyok orvos, mindenképp egy jó dokival konzultálj, hogy biztosan ki lehessen zárni a komoly okokat.
2014. aug. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy a bilirubin miatt sárgult be, ugyanilyen elszíneződést tud okozni a réz és a vaslerakódás is, elképzelhető, hogy ezek felszabadultak a májból. Nekem a rézanyagcsere zavarom csinál ilyet.
2014. aug. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor, ha jól tudom ez méregtelenítő folyamat lehet. (a vaslerakódás jön ki a bőrön). A májamnak semmi problémája a vérkép szerint.
2014. nov. 22. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!