Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babák mindig ilyen sokáig...

A babák mindig ilyen sokáig náthásak?

Figyelt kérdés
múlt hét kedden kezdődött neki..be is lázasodott, de az egy nap alatt elmúlt...kibújt a foga 3. napra, valószínű ettől...de a náthája azóta se múlt el, már 6 napja tart, óránként kell szívni az orrát...tehet valamit érte? vagy vigyem vissza a dokihoz? egyébként jól alszik, jó kedvű, csak folyton folyik az orra.
2015. szept. 7. 10:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A fiam fél éves volt amikor náthás lett, 3 hétig tartott :-( Ezalatt az idő alatt kibújt 4 fogacskája. Biztos ami biztos alapon szerintem inkább vidd vissza az orvoshoz.Az orrfolyásra használsz valamit? / pl. Sterimar orrspray, orrcsepp/
2015. szept. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
semmit. csak szívom az orrát
2015. szept. 7. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem ikreim vannak es mindkettonel eleg sokaig tart a natha, bar ok nem szoktak belazasodni. Kislanyom volt legutobb nathas, de csak annyi jele volt, h kegyetlenul be volt dugulva az orra es 5 napig nem tudott cumival elaludni. Vapurub balzsammal kentem a mellkasat, az segitett, m elalvas utan mar tudott rendesen lelegezni. Meg orrsprayt is hasznaltunk. A 2. napon adtam neki Nurofent este arra az esetre, ha ejjel belazasodna, de nem lett laza, igy nem adtam neki a tovabbiakban. a kozerzete is jo volt.
2015. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felnőtthöz képest rövidek az orrjáratok, ezért rosszabb a "szellőzés". Emiatt a náthából is lassabban jönnek ki.


Kitartóan szívni kell, mert a pangó orrváladék okozhat szövődményt. Főleg amiatt, hogy könnyebben megül a kisebb üregekben, kanyarulatokban.

A tengervizes spray azért jó orrszívás előtt, mert az esetleg már beszáradt részt is feloldja és több cuccot tudsz kiszívni.

2015. szept. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
értem...a kitartó szívás mit jelent? milyen sűrűn kellene? különösebben nem tiltakozik ellene, ezért óránként kiszívom neki..persze közte is van hogy folyik, de ha épp nagy játékban vagyunk, ilyenkor csak letörlöm neki egy zsepivel...vagy mindig ki kellene?
2015. szept. 7. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez normális, akár két-három hétig is normális ha náthásak. Hiszen a te babád még nincs egy hete se.

Az elején amikor nagyon náthás és napi 7-8-szor is ki szoktam neki szívni, az utolsó napokban elég volt mondjuk 3-4-szer. Éjjel is.

2015. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!