Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fenistil csepp es ciloxan...

Fenistil csepp es ciloxan szemcsepp orrcseppnek?

Figyelt kérdés
Kicsit tanacstalan vagyok, kislanyom 9 honapos mar egy hete kuzdunk a megfazassal ( orrdugulas es kohoges), ma voltunk dokinal es Fenistil cseppeket,Kalciumot es Ciloxan szemcsppet irt fel neki.A Ciloxan szemcseppet az orranak kene haszanlni mert mondtam neki hogy eleg suru a valadek meg sargas. De miert pont szemcseppet? Es a Fenistil ami anthisztamin miben segit a megfazasban???

2015. szept. 9. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd ki egy másik orvos véleményét is, lehetőleg szakorvosét. Az én fiamnak el volt záródva mind a két könnycsatornája, a helyi gyerekorvos két fajta szemcseppet is felírt neki (az egyik a Ciloxan volt). Persze nem használt egyik se, aztán a kórházban a szakorvos mondta, hogy a csepegtetés magában nem ér semmit, meg mind a két szemcseppnek a vivőanyaga szárítja a baba szemét.

Na, csak azért írtam ezt le, hogy ki kell kérni másik véleményt is. Amúgy nekem is gyanúsak amiket felírt, de nem értek hozzá. :-)

2015. szept. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A ciloxant nem tudom, azt nekünk még megfázásra nem írták. A fenistil csepp lehúzza az orrnyálkahártya duzzanatát-


Most nagyon makacs ez a megfázás, nálunk is végigment az egész családon, legalább 2 hét volt, mire teljesen elmúlt. A picinek (5 hónapos) - ezeket adta az orvos: cebion, fenistil csepp, sinupret csepp (homeopátiás nyákoldó), calcimusc.


Viszont ha már sárgás a váladék, az már lehet, hogy vírus, vagy baktérium, arra pedig lehet,hogy már antibiotikum kéne.

Nekünk végig színtelen, átlátszó volt.

2015. szept. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amúgy a ciloxant nem fülcseppnek adta, mert a nátha rámehet a fülére, szemcseppnek szerintem semmi értelme megfázás esetén.


2.v.

2015. szept. 10. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi (nagyobb gyereknek) mindig orrba és fülbe kapjuk a ciloxant.
2015. szept. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat....Hat arra en is rajottem hogy nagyon makacs ez a megfazas...lehet hogy hulyen hangzik de egy kicsit ijeszto volt nekem ez az elmult het mivel a babam 9 honap alatt egyszer sem volt megfazva....de most mar relmelem hogy hamarosan elmulik...egyebkent mar o is megfertozte a fel csaladot :(
2015. szept. 10. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!