Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket mond a 14 hónapos babátok?

Miket mond a 14 hónapos babátok?

Figyelt kérdés

Eddig mindent a nagykönyv szerint csinált, 1 évesen már stabilan ment. Valamelyik nap megjegyezte az anyósom, hogy miért nem akar már beszélni, nem kellene-e?

Azt tudni kell, hogy nem bezzeg anyós, nem beszólásnak szánta, nagyon jóban vagyunk és nagyon szereti a kisfiunkat. De tényleg nem mond semmit a "mámmá = kaja"-n kívül. De mindent megért, és meg is csinál. Pl. megmutatja a kezét, lábát, fejét, ha kérem. Odahossza a cumit/cumisüveget/telefont/játékot, ha mondom.

De nem is próbál szavakat mondani. Gügyög, morog, sikogat, nevet, de semmi beszéd szerű.

Gond lehet vagy még korai lenne?


Tudom, paramami vagyok, és tudom, hogy mindenki az anyósomat fogja oltani, de ezeket kihagyhatjuk. Aki válaszol, annak köszönöm.

Első baba, így tanácstalan vagyok.


2015. szept. 9. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:

általában akkor mond szót, ha "harapófogóval" kihúzom belőle.

pl arra már korábban "tanítottam" hogy ha kérdést úgy kezdek, hogy "Hogy mondod?" akkor engem "kell" utánoznia. pl: Hogy mondod Tente? vagy hogy mondod, alszunk egy nagyot? (állítólag a beszéd segíti őt tudomásul venni a gondolatait, folyamatokat, olvastam, pl amikor nyúl a kicsi a konnektor felé, eszébe jut, hogy anya azt mondta nem szabad, a helyzetet azzal, hogy kimondja a nem szót csak úgy magának, megoldja. és nem fog belenyúlni. sajnálom ha bonyolultan hangzik, de nem tudom rendesen visszaidézni az olvasmányt)de szóval maga az általa kimondott szó is segíti őt, pl a tente, abban, hogy elaludjon.)

szóval én valahogy így tanítgatom, és ezért jellemző, pl amikor betakarom és mondom tente, vagy csupán másnak szólok hogy viszem a kicsit aludni, akkor szokta ismételgetni hogy tente tente, csak egy kicsit tenyte-nek hangzik tőle. és ugyanígy az "alszunk egy nagyot"mondtatot is ismételte, de nem jellemző, gondolom a tentét egyszerűbb neki. ezért írtam a harapófogót, mert ha én nem "rágom a szájába" magától nem mondaná


nálunk a kulcs tehát ez a kérdés, "hogy mondod?"

így elutánozta már azt is, hogy "haza megyünk"


saját magától, szóval ha nem motiválom, kizárólag babbababa, vagy "e" (ez jelenti nála, hogy ez mi?amikor mutat valamire)hallatszik tőle.


valamint plusz még, hogy általában ami "kötelező" azt nem csinálja. tehát ha nagyon rámegyek a témára, pl mondd mamának, hogy mama, hogy mondod, mama? már csak azért se mondja, irtó ritkán hagyja csak el a száját, kristálytisztán ejti amúgy(oké.egy kicsi "á" hangzással), de mivel ebből "elvárási" kérdést csináltam korábban, így nagyon ritka ha hallani lehet tőle.


a testrészeket ő is tudja, főleg a kukiját, szerintem mert ezt soká fedezte fel magán, nagyon meglepődött, hogy ez vajon mi lehet, többször volt, hogy annyira próbált a pocakja alá nézni, hogy majdnem kibillent az egyensúlyából :)

ha kérdezem hol van, mutatja :)

tudja hol a pocakja is, ezt is egyszer mutatta meg, aztán többször nem, pont az miatt mert azért se akarja, mert én erre kérem.


szóval hogy a testrészeit büszkés mutogassa kérésre nem tudom mikor fog eljönni az az időszak.(15 hós)

2015. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

anya, apa, mama, gomb, gumi, kutya, panda, hinta, elment, elbujt, gyeje, bendő, pépi, hamm, ama (alma), baba, autó, tej, könyv, miaú, hépa (répa) hapi (sapi), stb.


"mondatok": papa ement, hoa kucs (hol a kulcs) itt a kucs, hoan anya hoan apa, anya gyeje, anya ement, anya ejbujt kb ezeket mondja

2015. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, 13,5 hós
2015. szept. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

egyébként azt mondják amelyik mozgásban lassan beszédben gyorsabb és vica versa...az enyém egy évesen épp hogy felállt és ült...


2-es

2015. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*büszkén
2015. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm lányok! :)
2015. szept. 9. 17:51
 7/8 anonim ***** válasza:

2. ez nekem is feltűnt, amikor kúszni mászni tanult, stb, akkor a gagyogás abbamaradt

és a mai nap is akkor beszédesebb, ha pl kiságyban an úgymond mozgásban "korlátoza" valamelyest, akkor elkezd "dumálni"

2015. szept. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 évesen került bölcsibe, addig elég sajátos nyelvezeten beszélt, csak pár szó volt ami a valóságot tükrözte. De megértett mindent. Viszont onnantól kezdve szépen beindult nála a beszéd. Olyannyira, hogy két és fél éves kora óta "le se lehet lőni". Ezt szó szerint értsd, egész nap be nem áll a szája. (Azt mondjuk zárójelben megjegyzem, hogy pici súllyal született, és mindent később csinált, mint a többi gyerek.)

Nem tudom olvasol-e neki, de én ajánlanám, az sokat segít. Nem fog tőle beszélni, de nagyon sok mindent megjegyeznek. Kb. egy éves kora óta minden este mesélek neki. Amíg itthon voltam vele napközben is sokat "olvastunk". Olyan szókincse van, hogy néha én is csak ámulok. :) (És dagad a mellem a büszkeségtől, ha megdicsérik, hogy milyen választékosan beszél. :) )


Ha mindent megért, akkor ne parázz, előbb-utóbb biztosan fog beszélni. :)

2015. szept. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!