Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dévényes masszőr tíz éves...

Dévényes masszőr tíz éves tapasztalata alapján azt állítja, hogy az oltások a csecsemőknél okozhatnak gondokat, nálunk az oltást követően kezdett leépülni az öt hós babánk. Más járt így?

Figyelt kérdés

Konkrétan a négy hós kötelezőt és a prevenart kapta meg, és azóta már nem tartja magát, amit csinált, már nem csinálja,kezdett kúszni is...lógatja a fejét és az egyik karját... és neurológiára kell vinni, mert letapadások vannak, lettek a lapockájánál, nyakánál.

Neki meggyőződése, hogy az oltás az oka, nem mi vagyunk az elsők nála ezzel, rengeteg kis csecsemője járt már így.

Komoly, nem???


2010. márc. 12. 22:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bizony, van ilyen, nagyon sajnállak titeket igy ismeretlenül is!!! Ezért csak a kötelezőket kapta most 16 hónaposom, semmi egyebet, mert én konkrétan tartok az oltások ezen mellékhatásaitól. Nagyon remélem, hogy nem okozott maradandó károsodást a kicsidnél ez a sok mocsok oltás, és fognak segiteni rajta! Ha meg nem adatod be, jogszabályt szegsz, közösségbe sem veszik fel. Ezt is meg kell értenünk, hisz az ő és tásraik védelme érdekében kapják. De mikor ilyet hallok, mint a Ti esetetek, megint elfog a félelem...
2010. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És vajon meggyógyul a Picim?
2010. márc. 12. 23:26
 3/16 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, azért az furcsa miért pont a harmadik oltás okozná ezt? Merthogy már kettőt kapott ugyanilyet. Mondjuk persze lehet, hogy az oltás volt rossz. Vagy eleve beteg a kisbabád és az oltás fokozta atüneteteit? Mit mondott a tornász, mégis mitől lehet ez?

Mondjuk nekem a Dévényesek sem szimpatikusak, mert folyton más, ezer éve bevált módszerek ellen "lázítanak" és ez olyan visszatetsző. Ugyanezt csinálják a Pető intézettel, konduktorokkal, Katona módszerrel és az oltásokkal is eszerint.

2010. márc. 12. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos esélyes a dolog. Az én gyerekem nem is tanult meg mászni nagyon sokáig, de fel tudta nyomni magát, és állni, járni is hamar megtanult. Mászni kb 2.5 évesen.

Utána pedig jöttek a tanulási nehézségek, későn kezdett el beszélni is. Nála autizmust diagnosztizáltak 5éves korában, de eddig minden helyen kizárták, hogy örökölte volna, vagy a terhesség alatt történt volna bármi, ami okozhatja. 4 évig kerestük az okokat, a diagnózist, néha orvosokkal, néha nélkülük, sokszor éjszakákon át. Szerencsére enyhébb fajta, és sokat fejlődik, de ahhoz viszont szakember kell. A Dévény-módszerről olvastam már, de városunkban sajnos nem elérhető.


Sokat gondoltam az oltásokra is, főleg, mert volt valami higanyos mizéria körülöttük. Sajnos ha orvost kérdezel, azonnal elzárkózik. Mit akarunk, ha még dr. Czeizel Endre is azt mondja az oltóanyagra, hogy hiperszuper jó, mikor még a paraszt bácsi is tudja, hogy ez nem igaz.


Korábban nem volt ennyi "problémás gyerek" (mert ugye ezt a jelzőt kapják szegények egységesen, ha kell , ha nem), de nem is voltak szennyezettek az ételeink és legfőképp az ivóvizünk.


És még sorolhatnánk...

2010. márc. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom a babádat, én sem szeretem a védőoltásokat, de jobban utálnám, ha a babám belehalna a járványos gyermekbénulásba, vagy valamelyik másik gyermekbetegségbe, ami ellen oltanak, és amibe anno a csecsemők 30%-a belehalt. Már nem ismerjük ezeket a bajokat, ami jó, de ezt az oltásnak köszönhetjük!

Úgyhogy utálom, de nagyon örülök, hogy van, az, hogy egy hónappal később csinálja a mozgásfejlődés fázisait elhanyagolható gond ahhoz képest, hogy esetleg elkap egy halálos kimenetelű gyerekbetegséget.

2010. márc. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem is igaz.

A barátnőm kisfia a 15 hónapos oltás előtt pár héttel kezdett el járni,az oltás után egyensúlyzavarai lettek és újra meg kellett tanulnia járni.

2010. márc. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!Én is sajnálom a babádat és igen én tartok az oltásoktól.Főleg a 15.hónapban beadottól.Én biztos alkalmazni fogom a homeopátiás kivezető nizódát a bajok elkerülése érdekében.Én főleg ellene vagyok a gyógyszereknek.eddig nem is adtam semmit a babámnak megpróbálok mindent természetes szerekkel kezelni.Én sem vagyok az a gyógyszer bekapkodó fajta. azonban tudom kellenek az oltások,ez is megelőzés a társadalomra környezetre nézve.Muszáj.

Minden jót nektek.

2010. márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon sajnálom a családodat, szegények.

Azt kell mondjam, h sajnos ige, lehet a védőoltás szövődménye, csak erről nem beszélnek, szegény szülő meg nem tudja, h hova kapkodjon.

A Dévény módszer biztos, h nagyon sokat segít majd, mi is jártunk, az én fiamnak nem az oltásoktól lett baja, vagy legalábbis nem tudjuk, de 8 hónaposan még csak a hátán feküdt. 4 hónap Dévény torna után rendben van.


Attól a válaszadótól kérdezem, aki leszólta a Dévényeseket, h mire alapozza a kijelentéseit, h lázítanak?

Az én gyógytornászom senki ellen nem lázított, sőt ő ajánlotta, h a kórházi gyógytornára is járjunk, és igenis nagyon jó módszer. Nekem van némi rálátásom a dolgokra, gyógypedagógus lévén.

2010. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem a módszerről beszéltem, hanem Dévény Annáról magáról és nyilván azt őt követő munkatársai is hasonló gondolkodásmódúak. Az én kisfiam is hypoton volt, és emlékszem, bár már nem most volt Dévény Anna szerint mindenképpen szükséges a torna számára és ez csak és kizárólag Dévény torna lehet. Erre mondta csecsemő szakorvos ismerősőm (nyilván több tapasztalattal a háta mögött), hogy Dévény Anna szeret kicsit túlozni és a többi módszert (KAtona módszert és a Pető Intézet módszereit ócsárolni) Próbálj meg egy Dévényest konduktornak hívni, kapsz érte olyat. Nem állítom, hogy minden gyógytornásza hasonló hozzáálású, de Dévény Anna és viselkedése nekem egy cseppet sem szimpatikus. Sőt én ezt kifejezetten undorítónak is találom. Ezt pedig engedd meg nekem.

És szerintem ezzel az oltással kapcsolatosan is túlzásnak érzem, a rengeteg kis csecsemő kifejezést.

Pláne a négy hónapos oltással kapcsolatosan, mert a 15 hónapos oltás "veszélyességét" senki nem vonja kétségbe, nem is kaphatja meg minden gyerek. De a 4 hónapos, ami már a harmadik ilyen oltás. Nekem furcsa, bármit mondtok is.

2010. márc. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Örülj magadnak utolsó, és nem kívánom, hogy átmenj amin mi a gyerekkel.

Köszi mindenkinek, majd írok mi volt a fejlődésneurológián.

2010. márc. 13. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!