Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud már mondani 14...

Miket tud már mondani 14 hónapos babátok?

Figyelt kérdés
szavakat, esetleg mondatokat is mond?
2015. szept. 18. 11:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos - semmit nem mond még, babanyelven gagyog.
2015. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

14 hónapos - nem beszél, a saját nyelvén gagyog, illetve hangokat formáz, utánoz pl.:

vau (kutya), kaaaa (ha a szomszéd kakasa kukorékol), babababa, mam, nem

utánozza a halat (tátog), csettintget a nyelvével

2015. szept. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Mama, papa, dédi, tátá, kocka, medve, karika, nem, baba, kaka, cica, gyere, anya, apa, Kata, labda, tejcsi, az innivaló víz meg nyamnyam :) . Azt hiszem ennyi szó, állatokat, autót, traktort utánoz, illetve ha valamit beletesz valamibe arra mondja, meg mutatja közben, hogy "be".

Jah meg ha mondom neki, hogy énekelj, akkor dallamosan mondja, hogy pampampam, meg az "egyszer egy királyfi" dalnál a "hihihi-hahaha" - t ő mondja.

Azt hiszem kb ennyi.

13 hónapos fiú

2015. szept. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm a válaszokat. Akkor a lányom jól halad a beszédben, mozgásban elég lassú, ebben úgy látom sokat fejlődik.

Mondja már kb 50 szót, alany állítmány mondatokat, hogy hol a anya, itt a anya, elbújt a kutya, hol a cin cin, itt a cincin, hol van ez hol van az, számokt elsorolja egytől 10-ig ha elkezdem neki. Ma töltötte a 14-et

2015. szept. 18. 17:39
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Szoroz is?
2015. szept. 19. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

Azt hittem azért kérdezed, mert izgulsz, hogy el van maradva.

De így nem értem miért tetted fel a kérdést...

Na mindegy, nem is kell, hogy értsem, de ha a dicséret hiányzik, akkor tessék, nagyon ügyes a gyereked.

2015. szept. 19. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
72%
Egytől tízig elszámol? Egy zseni!!!
2015. szept. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

tudtam hogy lesz egy két proli aki lecsesz mert feltettem ezt a kerdest :) szinte mar vartam a hasonlo reakciokat.


nem dicsekedni akarok, mint irtam mozgasban pl le can maradva egy kicsit, kivancsi voltam beszedben hol tart a tobbi gyerekhez kepest. sajnalom ha talalva erzitek magatokat.

2015. szept. 19. 20:38
 9/17 anonim ***** válasza:
Az enyém Dosztojevszkij-t olvas, magyar és orosz nyelven. Visszafelé :-)
2015. szept. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
77%

Proli vagy te kisanyám...

Undorító a stílusod... Remélem a számolás mellett ezt nem tanítod a gyerekednek...

2015. szept. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!