Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korban kezdenek...

Hány hónapos korban kezdenek el szavakat mondani a babák?

Figyelt kérdés

Pl.baba,mama,apa, papa.

Az egyszerű szavakat amiket eloszor mondanak



2013. máj. 17. 08:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom az első szavait 12 hósan mondta: ata (apa), tida (cica), attis (ott is). 13 hósan: gyeje (gyere). 14 hósan: szia. Utána pedig már egyre bővült a lista...
2013. máj. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kb 10-12 hónap körül kezdik el mondogatni, hogy mama, papap, tata, bababab ezek még nem egy egyénre mutatnak, csak úgy ismételgeti.

Aztán kb 14-18 hósan már mama, papa egy egyénre mutata.

Ès innetöl elég elszort, nekem lányom kb 18 hósan mondta ki az elsö értelmes szót (ami nem mama, vagy papa)aminek konkrétan tudta az értelmét, tudta mire mutat.

2 évesen 10 szót tudott, és a hangutánzokat (pl vau vau).

Most 2,5 éves és már 2 nyelven folyékonyan beszél, de nem tökéletesen.

2013. máj. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hmmm,ez fura! Az enyém is kétnyelvű (lesz), most 5,5 hónapos és tudja ki az a "mama", és a "nájnáj" (nagymama kínaiul). Ha mondom neki, hogy itt a nájnáj akkor néz az ajtó felé és várja, hogy megjelenjen, ha pedig kérdezik tőle, hogy hol a mama, akkor keres engem és ha megtalál akkor ő is mondja, hogy mama.

Szóval nem tudom, biztos ez is babafüggő. Amúgy a kétnyelvű babák később kezdenek el beszélni.

2013. máj. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A kisfiam 11 hónapos múlt, és kb. 2-3 hónapja mondja, hogy "baba", mutatja a tükörben meg más gyerekekre, meg mondja, hogy "(l)ámpa", néha l-el, többször nélküle és mutatja, sőt mindenhol észreveszi, megtalálja a lámpát, meg a villanykapcsolót. Az egyik nagybátyja 1 évesen mondatokban beszélt, a másik nagybátyja viszont 2 évesen sem volt hajlandó megszólalni. Én 14 hónaposan kezdtem beszélni. 2 évesen már tudnak mondatokat a babák.
2013. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!