Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen vizsgálatokat végeznek...

Milyen vizsgálatokat végeznek el a fejlődésneurológián egy fél éves csecsemőn, akinek valószínűleg nyaki és háti hipotóniája van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 09:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia. Igazából azokat a dolgokat nézik, amelyeket már kellene csinálnia (a nagykönyv szerint). Pl. megy már e neki a forgás, mennyire tartja a fejét hason, mennyire nyomja ki magát. Nézik, hogy mennyire érdeklődő egy tárgy iránt, stb. Ha gond van, mutatnak gyakorlatokat amiket tudtok otthon is csinálni vele, illetve adnak gyógytornász elérhetőséget ha szükséges(pl. dévény).
2010. márc. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Pont ugyanezt tudtam volna írni, mint az előttem válaszoló.Nekünk is kell járnunk ilyen vizsgálatra, csak mi a Katona módszerrel tornázunk gyógytornásszal és itthon is. A vizsgálat alkalmával próbáld arra ösztönözni a dokit, hogy kerüljetek gyógytornász kezei közé.Nagyon sokat segít!!!!!!!!!!!Mi 5,5 -6 hónaposan nem forogtunk még, és 4 gyógytornásszal való találkozás után már egyedül forgott oda-vissza.
2010. márc. 15. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A háziorvos már jelezte, hogy a lapockán letapadások vannak. Még aznap kezelte egy Dévényes gyógytornász, persze még semmi javulás, nem is várom.

Kérdés azonban, hogy a fejlődés neurológus mit mond, ártani sztem nem ártott a masszázs.

Lógatja a jobb kezét és forog de mivel gyenge a válla, háta, egyr kevésbé képes kitartani magát. Pedig erős a karja.

2010. márc. 15. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!