Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Be kell feküdni a kórházba,...

Be kell feküdni a kórházba, ha gyermekemnek súlyproblémái vannak? Milyen vizsgálatokat csinálnak?

Figyelt kérdés
1 éves gyerkőcöm 7,4 kg és 3,37 kg-mal született. Az orvosunk elküldött minket a II. számú gyermekklinikára, egyenlőre csak az általános ambulanciára, és majd onnan tovább küldenek. Ha be kell feküdni én ott maradhatok vele éjszakára?
2010. febr. 10. 20:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt szeretném mondani neked, hogy az enyém is 1 éves és 7840g és 3180g-al született. Ő is kicsike de a védőnő és az orvos szerint sem kóros. Van egy pici különbség a babáink között de tényleg nem sok. Én szerettem volna legalább egy labort csináltatni de a doki még erről is lebeszélt, azt mondta várjunk még mielőtt megszúratjuk és adott pár étkezési tanácsot.
2010. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném,hogy be kellene feküdni,de ha igen,akkor napi 5000-ért maradhatsz.Sokan kérik,hogy éjszakára hazamehessenek,és reggel 8-ra megint ott lesznek.De ennyiért nem fektetnek be szerintem.
2010. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1 válaszolónak: igaz, hogy kis gizdaság, de szerintem sem vészes. De már kezdik belém beszélni, és kezdek elbizonytalanodni. Bár nálunk az is ront a képen, hogy 80 cm. Ráadásul hihetetlenül rossz evő. Vannak napok, amikor sokat eszik, és vannak, amikor meg csak a cici, meg egy kis rágcsa.

2. válaszoló: annyiért nem maradunk bent (hitelünk van), ráadásul nem alszik nyugodtan éjszaka, inkább behordom ha kell.

2010. febr. 10. 20:55
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.

Az enyém is iszonyat rossz evő! Viszont 1 hónapja adok neki Vitacolan szirupot (elvileg 1 éves kortól lehet de 11 hósan kezdtem adni) és 2 hete gyönyörűen eszik. Most is van amiből csak fél adag megy be pl. főzelékből de nem kell beleimádkozni hanem nyitja a száját és reklamál ha lassú vagyok. Egész megváltozott az étkezése amióta kapja ha eddig is így evett volna most biztosan több lenne min. 1 kilóval. Talán érdemes lenne megpróbálnod hátha nektek is bejön.

Egyébként én is úgy gondolom, hogy nem fognak befektetni titeket de nem is muszáj ha nem akarod és meg tudod oldani, hogy inkább mindig behordod.

2010. febr. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Mi egy aloe vera-s vitamint szedünk. Csak az a baj vele, hogy tabletta, így elég nehézkes beadni neki. Porrá őrlöm mozsárban és belekeverem joghurtba, vagy valamibe.

Nálunk vérszegénységre gyanakszik a védőnő.

Köszönöm a válaszokat!

2010. febr. 10. 21:14
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én lányom is csak 8 kg volt 1 évesen és 80 centi.(3400zal született).Tudom, hogy ez több mint a ti súlyotok, de azért ez is kevéske. Szerencsére minket nem küldözgettek sehová, most már 18 hónapos és telibe 9 kg. Nem biztos, hogy fognak ám bármit is találni nála. Sok gyereknek egyébként akkor megjön az étvágya ha közösségbe kerül és ott jó hatással vannak rájuk a kis haspókok.:-)

Az sem biztos, hogy az ambulancián azt fogják mondani, hogy tovább kell mennetek.

Én is inkább behordanám, minthogy ott hagynám egyedül éjszakára.

2010. febr. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Van egy barátnőm, 11 hós múlt a babája és 7600 g. Soha senki nem mondta nekik, hogy gond van a súlyával.

Az én lánykám most 9 hós és 7500 g. Egy évesen nem lesz több 8200-8300 g-nál. De nekem sem mondta egy szakember sem, hogy ez kevés, holott sok orvos látta egyéb okok miatt mostanában.

Amúgy meg én ott maradhatam vele, saját szobát kaptunk.

2010. febr. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én lányom is rossz evő volt,majd a dokink mondta hogy adjak neki vasat,az meghozza az étvágyát. Így is lett. Most 8 éves és 25 kil.134 cm. kis modellalkat. :) Kicsi sem lesz vastagabb.
2010. febr. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Csütörtökön elmentünk a kórházba, ott felvettek minket a gasztroenterológiára. Bent lehettem a lánykámmal, nem kellett fizetnem érte, sőt még ágyat is kaptam az ővé mellett. Még csütörtökön délután voltunk neurológusnál, péntek hajnalban szondán keresztül (nem volt hajlandó meginni pohárból, fecskendőből) kapot laktózt, majd hét alkalommal figyelték a kilégzett levegőjének összetételét, vettek vért, elküldtek minket hasi ultrahangra, és nyaki gerinc röngenre. A neurológusra és a nyaki röngenre hypotóniája miatt volt szükség.

A vizsgálatokból kiderült, hogy nem felszívódásu probléma okozza a lassú, egyenletes hízást, és délután hazaengedtek minket.

2010. febr. 12. 21:15
 10/13 anonim ***** válasza:
Atya gatya..jól kivizsgáltak titeket! De legalább nincs baj.
2010. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!