Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14-15-16 hónapos babátok...

14-15-16 hónapos babátok hányszor, mikor, mennyit alszik napközben, este mikor fekszik, milyenek az éjszakák és mikor ébred reggel?

Figyelt kérdés
2015. szept. 25. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Ilyen idősen a fiam egyszer aludt napközben 3,5 órát. Este fél 8 körül feküdt, az éjszakákat átaludta és reggel fél 8 körül ébredt.
2015. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

14 hós a lányom. este 20.00-kor fürdetjük, 20.30-ra már alszik. 7.00-kor keltjük, vagy magától fel kel 6.40 körül.

éjjel általában egyszer ébred, jó esetben magától visszaalszik, de előfordul hogy be kell menni, megfogni a kezét, és akkor visszaalszik 2-3 perc alatt. Nappal déltől alszik 1-1,5 órát.

2015. szept. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15 honapos a kisfiam,o Este fel kilenc fele alszik el,reggel het fele jel.delbe alszik kb masfel ket orat.ejszaka van hogy ebred,tobbnyire visszaalszik.
2015. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14 hónaposom van. Este 8 körül már alszik és általában reggel 8 körül kel. Ha nem jön a foga éppen vagy nem beteg, akkor ritkán ébred éjjel (esetleg szomjas vagy nem találja a cumiját). Napközben ebéd után alszik 1,5-2 órát.
2015. szept. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

15 hósan napi 2 szer aludt (összesen 3-3,5 órát)

a 16. hónap végére egyszer alszik délelőtt 1 órát

éjszakai alvásakicsit kitolódott, nem este 8-kor, inkább fél 9-9 körül alszik el és 7-fél 8 körül fent van

ha nem szeles, akkor nem kel éjszaka

2015. szept. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A 3-as és 5-ös válaszolóval esik egybe nagyjából az én 15 hónapos lányom alvási ideje. Ő is már csak egyszer alszik, ebéd után 1,5-2,5 órát. Fél8 fürdetés, fél9 körül alszik el általában 7-ig, de előfordul az is, hogy 6 után már nem alszik vissza, ha megébred. Az éjszakát még mindig nem alussza át, minimum 1x ébred, de akár 5x is, nagyon rossz alvó első perctől... Most éjszaka 3x ébredt "csak". Már mindent próbáltam. Azért vezettem be az egy alvást is, mert gondoltam, már sok neki a kettő, hátha jobbal lesznek az éjszakák. De ahogy olvasom, hasonló a többi ilyen korú babához. 7 körül vacsora(valamilyen szendvicsféle), majd lefekvés előtt 300ml tejital, tehát nem is éhes. Betakarni már alig takarom be, mert nagyon izzadékony, melege van, inkább adok rá hosszú ujjú, szárú pizsamát, így biztos nincs kint semmije. Foga? Hát lehet, de 15 hónapig egyfolytában nem gondolnám. Ha esetleg bármi tippetek van, szívesen fogadom. Köszönöm!

2015. szept. 26. 08:37
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Én említettem a fogat, de a saját gyerekemmel kapcsolatban értettem arra, hogy egyébként átalussza az éjszakákat 5 hónapos korától, azonban a fogzás alkalmanként 1,5-2 hetet bezavar az éjszakáinkba.

Nálatok viszont nem erről van szó nyilván, ha folyamatosan ébred.

2015. szept. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
1-szer alszik napközben 1-másfél órát. este 9kor fekszik, átalussza az éjszakát és reggel 8-9 között ébred.
2015. szept. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!