Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves babát érdemes biliztetn...

1 éves babát érdemes biliztetni, vagy az ellenkező hatást érem el?

Figyelt kérdés
Nagyjából ugyanabban az időben szokott kakilni, általában reggeli után, és mindig ugyanazon a helyen, a szekrénynél a sarokban állva kakil. Egyébként rettenet őt pelenkázni, annyira utálja, hogy folyton végigüvölti azt a 2 percet, bármit adok a kezébe, állandóan menekülne közben. Ezért is gondolom, hogy talán hamar le fog szokni a pelusról. Nálatok mikor kezdett bilizni?
2010. márc. 14. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg de először csak játszatok vele, mutasd meg neki, hogy kell ráülni meg ilyenek és pár múlva kipróbálhatod, hogy hajlandó-e abba kakilni csak az a lényeg, hogy ne erőltesd mert akkor van bilifóbiájuk. Ha nem akarja akkor nem kell csinálnia.
2010. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
...pár NAP múlva kipróbálhatod...
2010. márc. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én mindenhol azt olvasom, hogy 2 éves koruk előtt nem nagyon lesznek szobatiszták a gyerekek, de itt egy pár mondat pl:

18 hónapos, vagyis másfél éves kor előtt nem tanácsos megkezdeni a szobatisztaságra való szoktatást, mivel a gyerekek sem szellemileg, sem testileg nem érettek. Még nem értik meg, hogy mit kívánnak tőlük a felnőttek, s a záróizmaik beidegzése, idegrendszerük fejlettsége sem éri el azt a szintet, hogy megbízhatóan szobatisztává váljanak.

2010. márc. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Még nem érett a szobatisztaságra az 1 éves baba!

2010. márc. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mért ne lenne érett?? Igaz az én babám nem szobatiszta hisz nagyon pici még de ő is ugyan abban az időben kakil minden nap.És 2 hónapja bilibe kakil. Mellesleg 7hós. A védőnő is mondta nagyon jól teszem hamar szoba tiszta lesz. És csak a net van tele azzal hogy ellenkező hatást vált ki.
2010. márc. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2010. márc. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kipróbáltam 1 éves kora körül,de nem igazán érdekelte még a dolog.

Ha megyek pisilni jön velem,előveszi a bilit,ruhástól ráül,ha leveszem a pelust,elszalad.

Múltkor vizeletmintát kellett volna vinnünk,de szégyenszemre nem tudtam,mert a zacsiba és a bilibe sem volt hajlandó pisilni.

Már hónapok óta szól,ha kaka van a pelusban,de persze utána:)

Majd nyáron újra próbálkozunk,szeptembertől bölcsibe megy,akkor biztos nagyobb érdeklődés lesz a bili után,remélem:)

2010. márc. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még ráér a biliztetés, én is sok helyen olvastam, hogy 15-18 hónapos korban lehet elkezdeni. Én nem erőltetném, ha nem akarja.
2010. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 15. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!