Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek közül a nevek közül...

Ezek közül a nevek közül nektek melyik (egy vagy akár két) utónév tetszene?

Figyelt kérdés

A neveink:

Tamara, Petra, Leila, Léna, Gitta, Tekla, Hanna, Míra, Kamilla, Izabella, Blanka, Mirella.


Van köztük olyan, ami csak nekem tetszik, de Apa is meggyőzhető lenne róla, no meg persze olyan is, ami egyelőre csak Apának tetszik inkább, de hajlandó lennék kompromisszumra. :) Pl.: ha 2 nevet kapna a kiscsajszi; egy olyat, ami Apának tetszett jobban, meg egy olyat, ami inkább nekem volt kedvencem. :)


Direkt nem írtam oda, hogy melyik név van Apától és melyik tőlem, nehogy bárkit is befolyásoljon esetleg a dolog, így mindenki leírhatja szabadon, neki melyik név tetszik jobban a felsoroltak közül. :)


Szóval Ti melyik nevet adnátok szívesebben? Vagy ha 2 utónevet szeretnénk adni, akkor ezek közül melyik kettőt választanátok?


Előre is köszönjük szépen a válaszokat! :)



2015. szept. 30. 08:40
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

A mi kislányunknak az egyik lehetséges neve szerepel a ti listátokon is, így azt választanám, ez a név a Blanka. Ami kifejezetten tetszik még a listátokról az a Petra. Jó még a Tamara és a Kamilla is, a többi nekem nem tetszik.


Szóval ha egy nevet választanék akkor Blanka


Ha két nevet akkor Blanka Petra

2015. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
Attól függ, melyik a legjobb a vez. névvel. Hangosan kiejtve próbáljátok ki, melyiknek a hangzása tetszik legjobban. Amúgy mind elég szép, nekem talán a Kamilla tetszik ezek közül legjobban, de mind szép. De a vez.névvel együtt kezelni fontos.
2015. szept. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a gyors választ! :)

Amit írtál, az pont olyan, amiből lehetne kompromisszum! :D A Blanka név tőlem van, a Petra név pedig Apától. :) A vezetéknevünkhöz is jól illene szerintem. Úgyhogy tényleg köszönöm a tippet. :)


De várok még egy kicsit, mert szívesen meghallgatok másokat is, minden véleményre kíváncsi vagyok. :)


U.I.: Elnézést, valószínűleg figyelmetlenségből, de a listánkról véletlenül lemaradt még egy név: Anna!

Ez is játszik, ha valaki esetleg erre szavazna. :)

2015. szept. 30. 08:53
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom Petra, szóval nekem ez tetszik a legjobban!

Tetszik még: Hanna, Mira, Blanka és az Anna is. Ezek közül leginkább a Hanna és az Anna.

Én szívem szerint Annát adtam volna, de nem nagyon passzolt a vezetéknevünkhöz, mert így csupa mély magánhangzó lett volna benne és úgy túl komolyan hangzik. És ráéreztem, mert a lányomhoz nem illet volna. Petra, kis tűzről pattant, eleven, mosolygós kislány. :)

2015. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, Anna is szép név, különösen Panninak becézve tetszik. Sajnos nagyon gyakori név, én ezért nem választanám, de tényleg nagyon szép
2015. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Tamara
2015. szept. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Léna, Hanna, Kamilla, Izabella tetszik.
2015. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

mi a vezetéknév? sokat számít milyen az összhangzás...


A lányom Anna Tünde, Pankának becézzük

Tetszik még a listátokról a Léna, Izabella, Hanna.

Blanka, Mirella, Míra, Petra számomra semleges, de a Tekla, Gitta, Tamara, Leila, Kamilla egyáltalán nem tetszik.

ez nyilván totál szubjektív :)

2015. szept. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

A vezetéknevünk eléggé "tucat", ha szabad így fogalmaznom. :) Fekete. Magyarországon ez a 20. leggyakoribb vezetéknév, legalább is a Wikipedia listája szerint. :D

[link]

2015. szept. 30. 09:59
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

ok. tehát Fekete.

a Tekla gáz lenne hozzá első névként, mert fekeTETEkla - rosszul hangzik. a Tamara hasonló hangzású lenne végeredményében, összemondva az sem jó

a Fekete Kamilla szerintem kizárt, mert jelentéssel bíró név mindkettő, rögtön vizualizálódna egy fekete színű virág: irreleváns

második névként használva ezekkel sincs gond egyébként, csak kell közé valamit találni amit használnátok is (de akkor meg minek a második név, főleg ha trükközni is kell vele mert magában nem lenne jó?)


szerintem a pattogós hangzású családnévhez egy lágyabb keresztnév lenne megfelelőbb pl Léna, Hanna stb

a Perta a tr, a Míra a ír miatt nem kellemes összanhzású a családnévvel együtt mondva.

2015. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!