Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a nagyszülőknek nagyon nem...

Ha a nagyszülőknek nagyon nem tetszene az a név amit akarok adni babátoknak, mit tennétek?

Figyelt kérdés

Már csak párom szülei élnek, de ők egyértelmű nem tetszésüket fejezték ki az adandó névvel kapcsolatban, és nem azért mert olyan extrém nevet találtunk volna ki, benne van a top100-ban a név, nekik volt valami régi ismerősük akit így hívtak vagy valami ilyesmi.

Ti ilyen esetben másik nevet keresnétek vagy kitartanátok akkor is ha a nagyszülők nagyon ellene lennének?


2015. szept. 14. 15:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Sógornőméket nem érdekelte anyósomék véleménye. Azt a nevet kapta a gyerek, amit választottak. Tettszik, nem tettszik, ez van.

mi átlag nevet választottunk, így azt egyből elfogadták, de ha nem tettszett volna nekik, én sem másítom meg. azt választottuk, az lesz. Mi gyerekünk, had döntsünk mi. És ha most engedtek, mindenbe beleszólnak majd...

2015. szept. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
68%

Természetesen nem hagynám, hogy a nagyszülők beleszóljanak.

Ebbe sem...

2015. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
55%
Telibefosnam a velemenyuket.
2015. szept. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben én sem foglalkoznék vele.


Az szerintem fontos, hogy a gyerek nevét a nagyszülök is kitudják mondani. De hogy mert valakit hívtak így és stb... Na az engem sem érdekelne annyira.

2015. szept. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Semmi közük hozzá. Ti vagytok a szülei, a ti jogotok eldönteni, hogy mi legyen a neve.

Majd megszokják. Vagy nem. :)

2015. szept. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem érdekelne a véleményük!
2015. szept. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszülőknek semmi köze hozzá. Ne a véleményüket kérdezzétek, csak közöljétek a nevet.
2015. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Ez a ti döntésetek, a nagyszülőké pedig a párod neve. Én nem foglalkoznék a véleményükkel.

Vagyis nem is teszem.. a férjem Csaba, minden elsőszülött fiú Csaba. Anyósomék nem boldogok mert az unoka nem Csaba lesz de mi így döntöttünk és pont. Pedig egyértelműen mondták, hogy szerintük a választott nevünk lehetne második név is. Hát hogyne.. biztos nem ők döntik el.

2015. szept. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Majd megtanulják elfogadni így. Azért az igencsak vicces lenne, ha minden rokonnal megszavaztatnánk, hogy vajon ismert-e valaha olyan embert, aki nem volt szimpatikus, és így hívták, és beleegyeznek-e a választott névbe. Neki sem állnék végiggondolni. A gyerek adott, a neve adott. Vagy elfogadják és szeretik így, vagy így jártak. Mindennek van határa, és ez azon túl van.
2015. szept. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Pont nem érdekelne, ők már adtak nevet a gyereküknek, ő a ti babátok, nem az ővék, így azt választatok amit szeretnétek!
2015. szept. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!