Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet egy 10 hónapos baba...

Lehet egy 10 hónapos baba cukorbeteg, ha amúgy egészségesen született? Van erre valamilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés

Mitől lehet, hogy 10 hónapos kisfiam folyadékfogyasztása egyik napról a másikra drasztikusan megnőtt?

Hogy pontos legyek, háromszorosát issza meg, mint eddig.

Felnőtt embernél ilyen esetben már rosszra gondolnék (diabétesz), de egy ennyi idős gyermeknél lehet gond?


2010. márc. 14. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
A lányomnál volt egy ilyen időszak. Volt,hogy napi 2,5-3 litert ivott!!!!Akkor sok foga jött egyszerre, talán ezzel nyugtatta magát.Igaz a nyáron volt, de én rettentően sokalltam.Aztán abbahagyta.Szerintem nincs baja, de ha aggódsz kérdezz rá a védőnőre.
2010. márc. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért a cukorbetegségnek nem az ivás az egyetlen tünete, hanem mellette étvágytalanság, rosszullét, fáradtság.

Nem tudom, mit adsz neki inni, nem lehet, hogy egyszerűen ízlik neki, és azért vedeli? Barátnőm kislányának akkor nőtt meg drasztikusan a folyadékfogyasztása, amikor rákapott a Kubura.

2010. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: most, hogy mondod, 3 napja iszik rettentően sokat, mióta gyenge kamillateát kap. Ezek szerint ennyire bejön neki? Mondjuk egy picit cukrozom, de azt a régi teájával is csináltam, tehát az nem lehet újdonság.

A Pickwick Gyerekteát valahogy nem szerette, abból 1 pici cumisüvegnyi fogyott el egész nap (130 ml.), most meg 3 cumisüveggel kell csinálnom naponta a kamillásból.

Persze nem baj hogy ennyit iszik, mert ki is jön belőle. Ma este 8 körül pelenkáztam be fürdés után, de 9-kor át kellett csomagolnom, mert szabályosan telepisilte, már folyt ki. 1 óra alatt!

A védőnő szerint ha 500 ml. tápszert megeszik egy nap, akkor az mellé min. 300 ml. teát, vagy egyéb folyadékot meg kell innia, hát most nem lehet rá panasz.

2010. márc. 14. 22:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hogy van a babád? Minden OK?


Üdv.

2010. máj. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!