Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet lefagyasztva...

Meddig lehet lefagyasztva házi készítésű bébiételt tárolni?

Figyelt kérdés
A babám még csak 2 és fél hónapos, de gondoltam ha alkalomadtán olyat főzök, turmixolok, és fagyasztok le kicsi adagokat. Most zöldségkrémlevest főztem (sárgarépa, petrezselyemgyökér, cukkíni, póréhagyma, fokhagyma, paradicsom, krumpli, brokkoli),és a sűrejéből raktam a fagyasztóba. Ezt mikor eheti meg? A fiamnak annó midig bébiételt vettem, de most inkább főzni akarok. Ha mondjuk kiveszek 100 ml tejcsit a fagyasztóból, és azt elosztva keverem hozzá a napi szilárd kajájához nem lesz baja egész nap a hűtőben kiolvasztva? Régen tejem sem volt lefagyasztva, nem vagyok jártas az otthoni babareceptekben.
2008. szept. 10. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát hogy mikor eheti, abban a vélemények megoszlanak. Én a fiamnak három hónapos kora óta adok főzeléket, krumplit, répát, paradicsomot. Olyan 5 hónapos volt, amikor már kapott brokkolit, cukkínit, tököt. Ja, sütőtököt is kaphat már az első ízek között. Mármint főzelékként, mert előtte a gyümölcsöket kell bevezetni. Póréhagymát, fokhagymát belefőzni szerintem olyan 6-7 hónapos kora után lehet. Mondjuk én a már kész főzeléket szoktam lefagyasztani, nem a zöldséget magában. De amit eddig betettem, azt használható állapotban vettem ki. Bébiételes üvegekbe szoktam tölteni, ráírom a dátumot, és be a fagyóba. De én tejet nagyon nem sokáig kevertem hozzá, talán egy hónapig csak.
2008. szept. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!