Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarok több babát, mert...

Nem akarok több babát, mert elegem van ebből a helyzetből, nem kezdem előlről! Más is van így?

Figyelt kérdés
(szeretem a gyerekemet, nem akarok magyarázkodni...) Utálom, hogy nem tudok egy jót aludni, utálom, hogy nem eszik, nem alszik rendesen a gyerekem, egész nap csak a hisztis sivítását hallom, nem köti le semmi játék sem velem, sem nélkülem, nem fárasztja le semmi, és utálom, hogy a férjemmel beszélgetésre nem, csak veszekedésre jut időnk. Nem akarok másik gyereket ezek miatt. Van még más is így, vagy hisztis vagyok?
2010. márc. 15. 14:43
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam így érezni. Másodikat azért nem vállalunk, mert egynek tuti, hogy mindent meg tudunk adni, kettőnek már nem 100%, így inkább marad egy gyerek, viszont állatira irigy vagyok, amikor látom, hogy anyuka tolja a babakocsit, mellette meg teker a nagyobb a motorral. Aztán eszembe jut az én egyetlen, imádott kölyköm, aki pont olyan, mint a Tiéd. :)
2010. márc. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
36%
Családterápia???
2010. márc. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
82%

Az első várva várt babámat több év várakozás után betegen, halva szültem.

Bár sokszor érzek hasonlóan, mint te, de amennyi gyerek csak sikerülni fog, a fenti rossz emlékek miatt minden gyermekemet várni és felelősségteljesen vállalni fogom.

2010. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
35%
Ha nem rontottad volna el,akkor nem lenne hisztis,és aludna is éjszaka.Ha arra szoktattad volna,hogy egyedül játsszon,akkor nem visítana utánad.Nem azzal adsz meg mindent a gyerekednek,hogy megveszed neki a legdrágább játékokat,állandóan vele foglalkozol,mert ettől csak egy elkényzetett emberke lesz.Okosan kell nevelni.Akkor még a 3 gyerek sem lesz sok.
2010. márc. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy hisztis, nekem is vannak ilyen napjaim. Én is hasonlóan érzem magam, nincs időm magamra, keveset alszom, nálunk is vannak napok, mikor vagy az evéssel, vagy az alvással, vagy csak a sima hisztivel kiakaszt a manóm (ennek ellenére meghalnék érte), a páromhoz nincs türelmem, és még sorolhatnám. Mindemellett Én dolgozom, 13 hónapos kislányom bölcsis, na ez még rátesz egy lapáttal. Reggel kapkodás, délután bölcsibe rohanás a napi meló után, otthon legyek persze 100%-os, és még hasonlók. Az egyetlen dolog, aminek örülök, hogy a rohanó életmódom, a semmire nincs rendesen időm állapot abszolút nem látszik kislányomon. Úgy értem, nem úgy tűnik, hogy Ő bármiben hiányt szenved, mert egy állandóan vigyorgó, boldog, gyönyörűen fejlődő kismanó. Én szeretnék majd még gyereket, nem vagyok talán annyira padlón, mint Te, de nem mostanában.
2010. márc. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
14:51-es! Ha láttad volna, hogyan nevelem a gyermekemet, most elszégyelnéd magad, hogy ezt írtad nekem...
2010. márc. 15. 14:53
 7/43 anonim ***** válasza:
76%

ez csak addig van igy mig kicsi ha idősebb lesz és már kipihented az elsőt ha szereted a gyerekeket és anyagi helyzeted engedi miért ne szülnél még 1et?a télleg jol müködö boldog házasságot nem szedi szét a gyerek és nem is olyan sok a vita... persze már amikor az ember kimerült és az élöfába is beleköt v épp h nem érdekli semmmi és senki...

és a te esetedben szerintem közre játszik egy kis szülés utáni depresszió is ...h te már nem számitasz mert mindig csak a gyerek...

menjetek el családterápiára vagy hidd el nem szégyen és télleg nem gonoszkodásbol menj el egy pszihologushoz:)

2010. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
7%
Szégyelld magad Te, amiért nem tudsz Önmagad ura lenni!!!!
2010. márc. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet, én nyitott vagyok akár a családterápiára is, de azokat a problémákat nem tudja ő sem megoldani, hogy 3 ismerős anyukával mentünk játszóházba,és amíg az ő gyerekük szépen kisautókat tologatva eljátszott mellettük és ők beszélgettek, addig én rohangáltam a fiam után, aki a radiátorra akar mászni, az ablakot akarja nyitogatni, az ajtót akarja csapkodni. Hiába mondod el neki százszor-ezerszer szépen és hangosan is, csak csinálja.( nem is tudom, hogyan nevelhetném, megverni mégsem fogok egy 15 hónapost) Az anyukák már komolyan sajnáltak...
2010. márc. 15. 15:00
 10/43 A kérdező kommentje:
ok szégyenlem. Hogy lehetnék önmagam ura?
2010. márc. 15. 15:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!