Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos baba amikor előlröl...

3 hónapos baba amikor előlröl felveszem vagy az ölemben félig ültetem miért hajtja le mindig a fejét és nézi a földet?

Figyelt kérdés
Amúgy tartja a fejét ,ha hason van, de kézben húzza magát lefelé és nem tudom miért...valami baja van ? Mindig összegörnyedni akar....
2011. aug. 26. 22:58
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Mert nem tud ülni és nem tudja tartani a fejét.Talán nem kéne így tartani
2011. aug. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Mert nem tudja rendesen tartani a fejét.

Egyértelmű, hogy azért akar összegörnyedni, mert még fejletlenek az izmai.

Hason vagy háton feküdjön, az öledben sehogy sem kell ülnie, még félig sem.

2011. aug. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy hason fekve tartja a fejét az csak egy dolog, de egy 3 hónapos babának ennél többet még nem is kell tudnia nem is értem miért várod el attól a csepp lénytől ,hogy stabilan egyenesen üljön az öledben. Lányomat ennyi idősen nagyon még bébi hordozóba is alig alig mertem tenni nem hogy ültetni!!! De nem is értem miért vagyok meglepve egyik ismerősön megtámogatva ültette lányát a képein egyértelműen látszik hogy ezt a helyzetet mindenki élvezte csak a gyerek nem...
2011. aug. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom (a fiam is így volt) 3 és fél hónapos és egy hete feltornássza magát a hordozóban és a pihenőszékben ülő helyzetbe. Hasizomból felhúzza magát, kicsit megtartja magát, majd dől tovább előre, mert persze tovább nem tudja megtartani. De sokat erőlködik és ezért rendszeresen tornáztatom, ölemben félig ültetem. De a feje nem lóg, nem a földet nézi, hanem szép egyenes háttal tartja magát pár másodpercig, megkeresi a tekintetem magasra emelt fejjel, aztán erőszakkal visszafektetem szegénykét. Ha a baba maga húzza fel magát, akkor szerintem nem lehet ártani azzal, ha óvatosan segíted és nem hagyod, hogy túlfeszítse a húrt, persze. Látnotok kellene a lányom arcát, amikor sikerül egy másodpercig megtartania magát, mintha most mászta volna meg a világ legmagasabb hegyét, büszkeség tölti el. A fiam is ilyen korán kezdte, 4 hósan már ült stabilan, 5 hósan már magától felült, 6 és fél hósan már felkapaszkodott állásba a járókában. Vannak ilyen babák, szerintem a lényeg, hogy erőltetni nem szabad, ha ő nem próbálja magától, akkor nem szabad ültetni, állítani, stb. Tehát ha Ő maga nem próbálja és ha felülteted lógatja a fejét, mintha a földet nézné, akkor szerintem még nem elég erős a nyaka ezekhez a mozgásformákhoz, várj még vele kicsit.
2011. aug. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!