Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Perelhető kategória ez?

Perelhető kategória ez?

Figyelt kérdés

Próbálok rövid lenni, ha sikerül. Két dolog miatt.

Babám agyában ciszta volt a terhesség alatt, de elméletileg felszívódott. Élettani cisztának nevezték. Én annyit kérdeztem a születése utána kórházi csecsemőorvostól, nem ellenőriznék-e le. Felháborodva mondta, hogy NEM KELL! Minek is gondolkozok ilyenen stb. Ez az egyik szál...

Másik, a pici születése után szinte nem evett, szopni semennyit, Ő csak aludt,ébreszthetetlen volt. Már a szülés utáni nap kiadták nekem, egész nap jártam a csecsemősök után, nem tudom etetni, nem tudom ébreszteni. Semmit nem tettek, annyit mondtak, ez még belefér. A következő nap ugyanez, tejem meg se indult, könyörögtem cumisüvegért h mostmár adjanak vmit, mert nem szeretném, hogy éhezzen. Cumisüvegből sem tudott inni. Aztán pohárból beleöntöték, amit ki is hányt. De beírták, hogy megitta. A súlya ugye visszaesett, és meg sem indult egy grammot sem felfele. Így adták haza. Beleírva a záróba: szopik. Egészséges érett újszülött. Aki valójában szinte alig ébreszthető, és nem eszik. Eredmény: 2 hétig húztuk,itthon kijárt a gyerekorvos, de nem fejlődtünk sehova, bekerült a kórházba, a keringés összeomlás szélén volt. 2 hétig ápolták.

Visszatérve a cisztára, megvolt az uh, több ciszta van a fejében és sajnos rossz helyen. Vissza is van maradva. Nem tudni mi lesz ebből, de nagyon úgy érzem, ha kellő odafigyelést kapott volna születés utén, akkor közel nem kellett volna ennyi rosszon átmenni és kitudja mi lesz még. Jelenleg heti több tornára és fejlesztésre kell járni. Egyelőre. Nagyon mérges vagyok a lekezelő stílusú kórházi csecsemőorvosra :(


2015. okt. 6. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Minden egészségügyi intézményben ki van téve a betegjogi képviselő neve, elérhetősége, vele vedd fel a kapcsolatot.
2015. okt. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ő egyébként mit csinál? szoktam látni mindnehol. Lehet az is elégtétel lenne nekem, ha jól leordíthatnám dühömben azt az orvost. De amikor belegondolok, hogy ha nem adta volna ki a kórházból, hanem komolyan vette volna az aluszékonyságát és nem evését, akkor 2 hét borzasztó kórházi létet , infúziót, kezeléseket elkerültük volna.

Másrészt ha a cisztát leellenőrzi, akkor hamarabb kezelésbe veszik, sztem sokat jelent pár hónap ilyen esetben, főleg, hogy ha olyan területet nyom, ami az egész életére kihatással lehet.

2015. okt. 6. 10:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyenen kell átmennetek.

Szerintem az a baj, hogy aláírtad a zárót, amin az volt, hogy szopik, egészséges, így már hiába próbálnád bizonygatni, hogy nem így volt, ott az aláírásod azon, ami mást állít :(

Szerintem inkább minden energiád a kicsire szenteld, és gondolom mennyire nehéz lehet, hisz te tudod az igazat, de ne fecséreld az idődet, erődet pereskedésre.

Szerintem.

De ha megnyugtat, kérdezz rá egy szakembernél.

Mielőbbi gyógyulást kívánok!

2015. okt. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. Tényleg lehet elég lenne jól megmondani a magamét, a dühömet kiadni is elég lenne. Habár majd a későbbiekben kiderül, mennyire lesznek maradandó károsodásai, kell e műteni stb. :(
2015. okt. 6. 10:56
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

nagyon sajnálom :(

szerintem emiatt nem perelhetőek, de nem vagyok ügyvéd.

amit tudok az az, hogy senkinek nem indul meg a teje 1 nap után és nem szoktak tápszert adni. az első 3 napban nincs szükségük tejre, akkor tisztul a gyomrukból a magzatvíz, így van kitalálva a természet. az előtejre viszont nagy szüksége lett volna, itt abban hibáztak a csecsemősök, hogy nem segítettek szoptatni.

szerintem egy nem ébreszthető babát nem adhattak volna ki, én itt látom a fő hibát. koponya uh 6. héten kötelező és ezt már a szülők intézik, utána kéne járnod, hogy ahol szültél, egyáltalán lett volna erre lehetőség, ott van-e ilyen szűrés, mert ha nincs, akkor ezen megint nincs miért bosszankodni.

keress egy ügyvédet és kérdezd ki mit lehet tenni. ha leordítanád akkor lehet mással nem így viselkednének, de sajnos a ti problémátok ettől nem oldódna meg :(

2015. okt. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Baranka ***** válasza:
Off: hol kell(ett) aláírni a zárót? Két gyereket szültem egyiknél sem kellett aláírnom semmit!
2015. okt. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

3-dik nap reggelén hazaengedtek, úgy, hogy mérhetőt nem evett szinte. Nem a tej hiánya volt a legnagyobb gond, hanem, hogy nem is szívott semmit. Ami utána is folytatódott itthon.


Agyi ultrahang nem protokoll. Én kértem volna, hogy méhen kívül is ellenőrizzék le, biztos ami biztos. De magkaptam a magamét :( Szobatársak is lestek, hogy milyen dolog ez, ahogy beszél.

Itthon én jártam utána a dolgoknak majd kerültünk a neurológiára, mert gondok lettek. Ő végre elküldött uh-ra. De fel volt háborodva, hogy miért nem lett leellenőrizve.

Igen, sajnos aláírtam a zárót. Hoztak ott egy csmó papírt, biztos, hogy a záró is benne volt. Meg az én záróm is.

Most olyan rossz. A tehetetlen düh:(

2015. okt. 6. 11:11
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amikor benn voltál a kórházban és láttad, hogy mik történnek, akkor kellett volna a betegjogi képviselőhöz fordulni. Aláírtad a zárójelentést is, innentől kezdve sajnos nagyon-nagyon nehéz lenne bármit is tenni. Ha nincs leírva szinte semmi abból, amit tapasztaltál, akkor gyakorlatilag lehetetlen elindulni. Szerintem minden résztvevő mást mondana, ha kérdeznék. De egy egészségügyi szakjogász lehet hogy más véleményt mondana.


Most már inkább csak a gyermek gyógyulására koncentrálj, drukkolok, hogy ne legyen semmi gond vele.

2015. okt. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Semmi nincs leírva abból amit tapasztaltam. Sőt ahogy mondtam, még amit beleöntöttek és egy az egyben visszajött az is be van írva. És sajnos nem túlzok, kb 20 ml-t öntöttek bele a szemem láttára, uténa öltöztethettem át, mert sugárba kihányta, rám is. Ami érdekes volt, nappal, hiába dugtam a szájába a cicit vagy üveget, semmit nem szívott. Éjszaka amikor bent volt megivott sztük 50 ml-t. Ez azért is különös, mert még 4 hetesen sem tudott egyben 50 ml-t inni. És ekkor már végre tudott szívni. És most a kép is összeállt, hisz a ciszta olyan helyen van, ami a mozgásra hat, pegyhüdt volt az arca (meg mindene laza), ezért nem tudott szívni. Tehát nem ihatta meg az 50-et cumiból Sőt a gyomra nem is lett volna képes ennyi befogadására. Meg akkor legalább 10 grammot hízott volna.

Hát igen, ez csak lehet marad ilyen mérgelődés, de már kiírni magamból is jobb. Persze azért jól megmondanám a magamét annak az orvosnak. Hátha lenne egy pici lelkiismerete. Bár kitudja.

2015. okt. 6. 11:27
 10/19 anonim ***** válasza:
Én azért felvenném a kapcsolatot a betegjogi képviselővel már csak a saját magam megnyugtatására is. Itt egyikünk sem szakember. A zárójelentést meg inkább hagyjuk.. annyi baromságot ami arra volt írva nem sokat láttam még, 2 gyerekem van.
2015. okt. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!