Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar enni a babám?...

Miért nem akar enni a babám? Mikorra várható a növekedési ugrás?

Figyelt kérdés
A kisfiam kedden volt 14 hetes, születési súlya 3380 gramm, kedden voltunk a vedőnőnél, akkor volt 6250 gramm. Igazából a súlyával nincs is baj, viszont nagyon keveset eszik.. ma csak 500 ml-t evett. Ha megeszi a 700 ml az már nála jónak mondható. Csak anyatejes, 4 hetes koráig cicizett, de mindig rágcsikálta a bimbóm, ezért kisebesedett. Addig kézzel fejtem, miután begyógyult kézi mellszívóval kifejem és úgy adom oda neki cumisüvegből. Kb 1 hónapja már fagyasztott tejet is adok neki, meg azonnal fejés után frissen de mégis keveset eszik. Cumisüveget nem váltottunk. Aventosból cumisüvegből etetjük, 2 lyukú etetőcumival. Lehet hogy cserélnem kellene másik cumira? Vagy (ne nézzetek butának!) nincs valami anyatej ízesítő, hogy más ízt kapjon? Lehet hogy többet enne.. vagy csak törődjek bele hogy ennyi az igénye? Akárkivel beszélek, mindenki le van döbbenve hogy milyen keveset eszik.. a doktornő és a védőnő is keveselli de mivel szépen hízik, így azt mondják semmi baj. A ti babátok mennyit evett ilyen idősen? A növekedési ugráskor mennyivel nőtt ez a mennyiség?
2015. okt. 9. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Hànyszor eszik egy nap?
2015. okt. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt elfelejtettem írni hogy 7-8 alkalommal eszik egy nap. Van hogy 100 ml-t eszik, van hogy 60-70-et.
2015. okt. 9. 18:45
 3/5 anonim ***** válasza:
A képlet szerint nagyevő babàk a fentebbi adatokkal 120-130-akat enne. Szoval a 100 ml lenne valahol normàlis. Amikor kevesebbet evett, nem lehet, hogy te adtàl hamarabb enni?
2015. okt. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy hamarabb kapna. Reggel többet eszik és ahogy jön a délután úgy csökken a mennyiség. Ritkábban eszik kevesebbet. Ez általába mindig így van. Az biztos hogy őt nem lehet túl etetni :D
2015. okt. 9. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:

minden baba este kevesebbet eszik. vagyis minden anyatejes baba. mivel reggel vizesebb a tej, így abból többet eszik. este meg nagyon zsíros, sűrű, abból kevesebbet. de jól is lakik, hisz zsírós, tápláló...

szerintem azzal van a baj, hogy méregeted. hagyd abba, mi a fenéért idegesíted felesleges magad?

anyatejes babánál nem is szabad számolgatni, csak a tápszeres babák adagját mérik ki, pont azért amit írtam, este 40-60 mili is olyan tápláló mint a reggeli 100-120...

2015. okt. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!