Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem igényelné az este 11 órás...

Nem igényelné az este 11 órás evést?

Figyelt kérdés
Pár napja az esti 11 órás evésnél, amikor kiveszem a kiságyból elkezd ordítani a 8 hós kislányom. Hiába teszem a szájába a cumisüveget nem nyugszik meg, nem eszik semmit.
2010. márc. 16. 00:11
 1/4 A kérdező kommentje:

Az étkezések a következők voltak eddig:

-reggel 5-1/2 6 tápszer 130 ml

-de. 1/2 10-10 tápszer 130 ml

-13.30 körül főzelék

-16.30-17 körül gyümi

-este 20 óra tejpép (ezt 2 napja cseréltem fel a 11 órás tápszerrel, ugyanis eddig úgy volt, hogy este 8-kor tápszer este 11-kor pedig cumisüvegből tejpép.)

-este 11-kor elvileg tápszer 130ml - de amióta megcseréltem a tejpéppel ezt az étkezést már nam akarja megenni.


Esetleg nem igényelné már ezt a 11 órás evést?

Csak akkor attól tartok, hogy éjszaka fog felkelni, hogy éhes, és akkor ugyanoda jutunk visza, mint amikor hazahoztuk a kórházból 8 hónapja, hogy nem alusszuk át az éjszakát.Pedig én szeretném hogy ne jussunk ide vissza.

Eddig amíg a tejpépet cumisüvegből itta este 11-kor nem volt sírás, és végig is aludta az éjszakát.

Kezdek kiakadni......


Ha valakinek van valami jó ötlete kérem írja meg.....


Köszönöm!!!!!

2010. márc. 16. 00:19
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne erőltesd a 11 órás evést, biztosan nem kéri, a tejpép eléggé eltelíti a kis pocakját. Ha nem eszik, csak ordít, akkor aludni akar, hagyd rá. Inkább figyeld a kicsit, majd alakítja ő a napirendjét a saját igényei szerint. Nagyon valószínű, hogy el fogja hagyni a 11 ória evést, ami teljesen normális. Hagyd aludni, ha ébred, akkor ne kaját kapjon, hanem vizet, mert lehet szomjas. Amióta pépet vacsorázik a kicsi, nekem se ébred enni, alszik reggelig. Ha fenn is van néha, akkor csak szomjas. Amikor először kapott pépet, pár éjjel még kelt megszokásból, de sosem volt éhes, nem is evett, elég volt a víz.

Csak nyugi, nem lesz gond, hagyd rá, és reggelig nyugalom lesz:)

2010. márc. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5,5 hós kisfiam nagyon hasonlóan eszik időpontilag, mint kislányod, csak egyszerre többet:

6-kor tápszer (200 ml)

10-kor tápszer (180 ml)

14-kor főzelék

17-kor zöldségpüré

20-kor tápszer (200 ml)

Gyümit csak nasinak adok neki, két kaja között (két hét múlva gyümi+babakeksszel fogom kiváltani a 10-es tápját).

És ő már este nem eszik, a 8 órási kajája az uccsó. Biztos eltelíti az esti tejpép, ezért nem kér utána már tápszert. Egyébként szerintem előfordulhat, hogy lassan be fog állni a napközbeni nagyobb mennyiségre is. (B)

2010. márc. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, megnyugtatott.Közben ugye eltelt az éjszaka.Egyszer sem kelt fel!:)

Remélem a mai is így fog telni. Arra gondoltam, hogy pár napja a tejpépet cumisüvegből kapta este 11-kor, ezért kicsit hígabbra is csináltam. Aztán 1-2 napja áttettem a tejpépet este 8-ra, és ekkor már kiskanállal etettem meg vele. Természetesen így már akkor sűrűbbre is csináltam a pépet.Valószínűleg ezért is telítette el a kis gyomrát jobban.

Úgyhogy nem aggódom tovább.:)))

További szép napot Nektek!

2010. márc. 16. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!