Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebédötletek 1 éves babának?

Ebédötletek 1 éves babának?

Figyelt kérdés
Kisfiam nemsokára egy éves lesz. Tudnátok olyan ebéd ötleteket írni, ami neki és nekünk is megfelelő?
2015. okt. 12. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:

azt eszi amit mi csak fűszer nélkül..


általában már nagyjából kész állapotban fűszerezek, és neki kiveszem előtte...de most pl rakott bab volt...ebből kapott ő egy külön teflonnal, a rétegeket mikor borsoztam, az övére nem tettem borsot..minden mást igen...kicsit megdarálom neki hogy el tudja rágni, felöntőlével, illetve sokszor eszünk főzeléket, azt ledarálni is könnyebb...pizzát evett ma, tegnap gofrit :)

imándja a tésztaféléket. Akkor csináltam ilyen tepsis köretet, mellé pipit, volt a köretben cékla, krumpli, zöldbab, ezeket sütöttem össze, megtörtem villával, elrágcsálta. Hús levesben fött zöldségeket, húst imádja..rizst összedarálva akármilyen szósszal, mártással..pl ha milánóit csinálok, neki külön főzök rizst, mert az ugye egészségesebb a tésztánál, és akkor azzal darálom össze neki.

2015. okt. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

AZ én lányom 13 hónapos, de kb gomba kivételével már azt eszi ebédre amit mi.

Levesek-ebből a sűrűjét szedem ki neki, kevés lével

Főzelékek husival, tojással, kb hetente egyszer máj

Sült, rántott husok, zöldségek körettel

Tészta túróval, husival, mártással

2015. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ők már szinte mindent ehetnek, csak az erősen fűszeres, zsíros dolgokat kell kerülni meg az aprómagvas gyümiket, meg az egészségtelen étkezést(cola, szénsavas üdítők, ropi, csoki, cukrok)

és nagyobb arányban zöldség, gyümölcs, mint ahogy a felnőttek étkeznek



ha eszik darabosakat pl rizottó, rakott cukkini csirkehússal, répafőzelék rántott sajttal, stb


itt vanna receptek,

a rakott cukkinihez 11 hónapos kortól állítsd be a táblázatot

[link]

2015. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!