Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Túl érzékenyen reagálok, hogy...

Túl érzékenyen reagálok, hogy rosszul esik, hogy anyukám nagy családi összeröffenést szervez a kisfiam első születésnapjára?

Figyelt kérdés
Úgy értem, nem mi szervezzük, a szülei... Illetve azt is naponta hanhoztatja, hogy már tudja, milyen torta lesz :( Én meg ki vagyok akadva.
2010. márc. 16. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan szeretetből teszi, én nem bánnám ha bulit szeretne majd szervezni a babónak. De a tortát én dönteném el, milyen legyen. Szerintem hagyd ha szervezni akar hadd szervezzen, a gyerek biztosan örülni fog neki, de azért legyen beleszólásod. Én így csinálnám.
2010. márc. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos vannak túlbuzgó nagyszülők... rájuk kell hagyni. Én vinnék egy másik tortát is, olyat amilyet én akarok, ha kérdezik, hogy miért hoztad, megmondod, hogy szted egy torta nem lett volna elég ilyen sok embernek.
2010. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%

De miért csinálja? Nem egyértelmű, hogy te szervezel neki szülinapi bulit? Vagy nem szervezel? Vagy ő arra rászervez?

Egyszerűen mondd meg neki, hogy te szeretnél neki bulit szervezni, ne haragudjon. És természetesen lesz torta is. Nem kell ezen sértődgetni, abból nem fogja megérteni, mi a bajod. Beszélj.

2010. márc. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

TE JÓ ÉG ÖRÜLJ NEKI!!!!


Leírom a mi sztorinkat, 3 napig csak sírtam.


Nagyon vártam a kicsim első szülinapját. Mindenki otthon volt még apukám is aki külföldön dolgozik.

Anyósom nem akart hozzánk eljönni meg a szüleimhez sem, mert rossz idő kifogás stb... Na azt mondta, hogy inkább menjünk hozzájuk ő majd megtartja a gyerek szülinapját, jó mondtam.

Felajánlottam, hogy viszünk tortát meg üdítőt, csak hogy ne az egészet ő állja /milliomosok/.

Na este mikor az én anyukámék is megérkeztek, meg a tesómék akik a keresztszülők, apósom sehol. Még valahol tárgyalt pedig tudta, hogy a gyerek szülinapja van.

Kaja semmi, csak az a torta amit mi vittünk.

Végszóra beesett após is, lefújtuk a gyertyát és hazajöttünk.

Nagyon rosszul éreztem magam, és a szüleim is ezek meg fel sem fogták, hogy mi van azt hiszik ez a normális.

A férjem rám mérges, hogy miért nem beszéltem meg konkrétan az anyósommal, hogy mi is legye. De könyörgöm, magyarázzam el hogy ha vendégek jönnek legalább egy kis pogácsa meg sör legyen otthon? Még ha nem is akarja megetetni a vendégeit?

Az én gyerekem szülinapjától a te gyerekedé csak jobb lehet.

Majd jövőre te csinálod, akkor már úgy is jobban fel tudja fogni, hogy mi is van.

2010. márc. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2010. márc. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok. Igyekszem akkor pozitivan hozzáállni :( Asszem olyan meghitt szülinapot szeretnék, de persze attól még a többieknek is joga van megünnepelni a picit. Szóval próbálok akkor rugalmas lenni. Utolsó, ez igy tényleg gáz...
2010. márc. 16. 10:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék Neki! Megtartanánk csak mi és külön jöhet a nagy családi banzáj! :)
2010. márc. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Próbáljátok együtt szervezni! Biztos szeretetből teszi, mert imádja az unokáját, és gondolja, Neked nincs rá erőd, energiád. De üljetek le, mondd el Neki hogy Te milyen tortát szeretnél, kiket szeretnél meghívni...stb és ezt már megszervezhet. Rendelje meg a tortát, amit TE kiválasztottál, süssön pogit vagy főzzön, ezt sem Neked kell, a családnak/barátoknak vagy akiket meg akarsz hívni, együtt is szólhattok. Így Te sem maradsz ki a szervezésből.
2010. márc. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lemaradt egy "i"->megszervezheti
2010. márc. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni,az én anyukám is ilyen.Mikor az első babám született mindent ő akart csinálni.Még együtt laktunk akkor így csak egy idő után tűnt fel hogy egyre többet van ő "anyaszerepben" a kisfiamnál.

Akkor sokaltam be mikor a fia azt mondta,hogy anya és az anyukám válaszolt neki.

Mikor jött a második babánk,már nem laktunk otthon és akkor is jött azzal,hogy ő jobban tudja mit csináljak.Akkor mondtam meg neki a véleményemet nem túl cenzúrázottan.Hazament,mindenki lehiggadt és azóta hagyja hogy úgy neveljem őket ahogy én akarom.

2010. márc. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!