Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7+5 napos babám forog?

7+5 napos babám forog?

Figyelt kérdés
Ma átfordult hasról hátra a pelenkázón. Először véletlennek tűnt, de hamar kezdte ismételni. Konkrétan nem marad meg hason, azonnal fordul a hátára. Olvastam, hogy ez lehet kóros. Nyugtassatok meg, hogy másnál is volt ilyen és nem volt baja a picinek. Egyébként már a korházban átfordította a fejét egyik oldalról a másikra. 3 hetesen megtámasztotta magát hason, de ezt most koraunak tartom nagyon.
2015. okt. 16. 21:55
 1/10 A kérdező kommentje:
Korainak
2015. okt. 16. 21:56
 2/10 A kérdező kommentje:
7 hetes+ 5 napos
2015. okt. 16. 22:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Én elvinném egy dévényeshez, szerintem is korai, és ez a feszes izomzat jele lehet.
2015. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is feszes izomzatra tippelnék, de kérdezz meg hozzáértő szakembert.
2015. okt. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Két gyermekem is ilyen korán forgott, és nem volt semmi bajuk. Már akkor támaszkodtak tenyéren (hason), mikor hazavittük őket a kórházból, doki is a földről szedte össze az állát. :D De ha aggódsz, tényleg mutasd meg orvosnak.
2015. okt. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azzal nyugtatom magam, hogy szerdán voltunk ortopédián csípő szűrés miatt. Az ortopédus csak észre vette volna ha valami gond van a gyrrekkel. Jövő héten megyünk úgyis oltásokra, megmutatjuk az orvosnak magunkat. Remélem minden rendben van a picivel.
2015. okt. 17. 12:16
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én gyerkőcöm még 6 hetes sem volt, amikor hasról hátra átfordult. Először véletlennek hittem, de egymás után többször is megcsinálta, akárhova raktam, emellett szépen tartotta magát hason kinyomva is. Sem a védőnő, sem a gyerekorvos nem tulajdonított neki jelentőséget, mivel elég nagy súlyú és masszív babaként született. Jelenleg 15 hónapos és stabilan megy, előtte pedig megcsinált mindent fokozatosan (hátról hasra fordulás, kúszás, felülés, felállás, mászás).
2015. okt. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az ortopédiai doki nem a gyerek izomzatát nézi...
2015. okt. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tudom, csak gondolom orvos, babákkal(is) foglalkozik, sokat látott már. Azért elmegyünk egy szakemberhez a biztonság kedvéért.
2015. okt. 17. 21:41
 10/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 hetesen csinàlta ezt. Semmi baja,csak erős baba volt nagy súlyú. A fejét sem kellett tàmasztani,az első perctől tudta tartani. 10 hónaposan ment.

Ha aggódsz a magad megnyugtatàsàra vidd el orvoshoz.

2015. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!