Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik hogy a citromos...

Létezik hogy a citromos teától fáj a baba hasa az anyatejen keresztül? Hogy esetleg gázosodik jobban?

Figyelt kérdés
2015. okt. 18. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, más lehet a gond.
2015. okt. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
5%

Ha a teába friss citromot vagy citromlevet tettél, akkor nem hogy lehet, hanem BIZTOS.


A citrusok minden része átmegy az anyatejen szinte egy az egyben. A gyereknek marja a gyomrát, és a kakilásnál a fenekét is. Az elsö 3 hónapban szigoruan tilos citrus féléket fogyasztani, és meg kell nézni, hogy pl multivitamin lében stb.. van-e citrus féle.

3 hó után lehet vele probálkozni, de vigyázva. Ha a gyerek nagyobb és eszik már citrus féléket de még pelenkás akkor azokban az idökben jól be kell kenni a fenekét, vagy figyelni rögtön pelusozni.


Èn németországban élek, és a korházban kaptunk egy listát mit kerüljünk szoptatás alatt, és elsö helyen állt a citrus félék. Aztán igazábol csak a pukizos zöldségek voltak és alkohol.

Meglepödtem én is a citrusféléken, mert Mo-n erröl senki nem beszél. De a szomszéd ágyon egy anyuka már második napon tudott sokat szoptatni és a babája egész éjjel sírt, mikor a növérek reggel meglátták az asztalán a multivitamint tudták mitöl volt a baj, néhány óra múlva már nem sírt a baba, az anyameg kiöntötte a multivitaminját.

2015. okt. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
kettes ne haragudj de egy évig szoptattam problémák nélkül és ilyenről még nem is hallottam.
2015. okt. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előfordulhat hogy ez okozza a gondot, minden baba másra érzékeny. Van aki semmire, van aki sok mindenre. Egyénileg kell kitapasztalnotok hogy nálatok mik ezek.
2015. okt. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha gyanakszol bármire is hogy attól faj a hasa, akkor hagyd el. Így nagyon hamar kiderül hogy igazad van-e.
2015. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, a citrusfelektok fajhat, ilyenkor nem szabad ilyeneket enni- inni
2015. okt. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
hát igen, de amennyi citom van a teában... köszi
2015. okt. 18. 17:10
 8/9 A kérdező kommentje:
és szerintetek tök kevés borsótól?
2015. okt. 18. 18:16
 9/9 anonim ***** válasza:

Attól is. Fentebb én írtam, hogy ha bármire gyanakszol, azt hagyd el.

Az én fiam pl a kukoricát nem bírta míg szopizott. Még popcornt se ehettem.

2015. okt. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!