Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoktattad le az esti...

Mikor szoktattad le az esti lefekvés előtti tej, tápszerivásról?

Figyelt kérdés
gondolok itt a klasszikusan lefekvéshez betermelt adagra, mikor és hogyan tudtátok elhagyni?
2015. okt. 19. 20:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Gyereke válogatja.. a legnagyobb fiam soha nem ivott cumisüvegből, nála ez úgy alakult, hogy vacsorázott, ahhoz itta a tápszert, majd 1 éves kor után a tejet.

A második használt cumisüveget, de kb. 13 hónapos korában már nem kellett neki,onnantól ő is bögréből ivott.

A két kisebb más volt, a legkisebb pl. már bőven ovis volt, de még mindig cumisüvegből kellett csak a kakaó. Na, nála olyan 4 éves korban "elvitte a cica" a cumisüveget.Gyorsan beletörődött.

2015. okt. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
szerintem nem a cumisüvegről van szó...
2015. okt. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
14 hónapos lesz a kislányom. Kb. 2 hónapja valamiért felkelt éjszakánként enni. Gondoltam, lehet, hogy éhes maradt, ezért a vacsoráját későbbre toltam, fél nyolc körül eszik. Azóta nem nagyon kéri az esti italát, max. pár kortyot, de a viz is megfelel neki. Szóval igy magától leállt róla.
2015. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem kellett leszoktatni. 13 hónaposan magától hagyta abba a szopást (akkor pár hete már csak este kapott egyébként is), a tejitalt pedig nem issza meg (reggel müzlivel eszi), így fürdés előtt vacsorázik, majd lefekvés előtt már csak vizet iszik.
2015. okt. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem miért "kell" leszoktatni?

tudtommal 2 éveseknek is gyárt pl a milumil tápszert..

2015. okt. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nem pont a cumisuveg a gond ahogy itt valaki irta.

a lanyom most 15 hos. jelenleg iszik lefekves elott az olembol tejet, es utana mar nem megyunk ki fogat mosni csak a szilikonos dorzsivel kicsit megtisztogatom a fogat, le legyunk oszintek ez semmit nem er egyaltalan nem veszi fel a harcot a tejben talalhato balteriumokkal. szoval az volna az elso lepes hogy a tejet nem bent isszuk meg hanem mondjuj az etetoszekben es utana fogmosas. de felmerult bennem hogy ha mar ugyis valtoztatunk, akkor vajon nem e lenne celszerubb egyben letudni es inkabb vacsora utan meginni azt a tejet...ezen gondolkodtam tehat el, hogy kell e tejet inni lefekves elott fontos e ez, esetleg vezethet e kesobbi rossz alvasi szokasokhoz, vagy hagyjam e tejet inni lefekves elott - az nyilvan nem kerdes bennem hogy majd elobb utobb fogat krll utana mosni fogkremmel - viszont az erdekelne h masok hogy csinaljak ezt/csinaltak, egyszer csak magatol elhagyta e a keso esti tejet, vagy leszoktattatok e, es ha igen hogy...nagyjabol ez a kerdes....hogy mikor es hogyan.

2015. okt. 19. 22:10
 7/14 anonim ***** válasza:
2 évesen mondta az orvod, hogy le kéne szoktatnom róla. Eszembe se volt, annyira makacsul ragaszkodott hozzá. Augusztusban betáraztan akciós tejitalokból, mire egyik napról a másikra nem volt hajlandó meginni. 25 hónapos volt akkor.
2015. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

20 hónapos a lanyom. Nemrég tertunk at arra hogy vacsora utan megkapja a cumisüveget nez egy kis meset es közben megissza. Utana fürdés fogmosás es alvás. A cumisuvegrol én nem akarom leszoktatni még. Reggel este belefér.

Azota két puszi megoleli a plüss cicajat es alszik. Nekem es neki is kenyelmetlen volt mar az ölemben. Probald meg igy.

2015. okt. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem a nagy most lesz 4 éves, elalvás előtt még mindig iszik egy adag tejet, ritka mikor nem. Fogmosás utána már nincs. Semmi baja a fogának. A foga nem ettől fog elromlani. A szomszéd gyerkőc 2 éves már rég nem iszik este lefekvéskor tejet. A fogai szuvasok, elől már alig van neki foga. Sajnos örökölte anyukától, aki 21 éves és már műfogsora van. Persze megelőzésképp sem tettek semmit, bár akkor sem tudták volna teljesen ezt megállítani.

Pl nekem is megmondta a fogorvosom, hogy akármit csinálok nekem akkor sem lesznek tökéletes fogaim, így marad a fogmosás, selymezés, félévente fogdoki, fluorkezelés és még így is sokszor talál lyukat vagy kezdeményt.

Nagybátyám kb naponta 1x mos fogat, 66 éves és van 1 tömött foga. Sajnos genetika is a fog állapota.

2015. okt. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem kellett leszoktatni, magától elhagyta.

Két és fél éves korában több egymásutáni napon tapasztaltam, hogy épp csak iszik 1-2 kortyot, a többit mindig ki kellett önteni.

Most 4 éves, néha este lefekvéskor kér egy bögre tejet, akkor adunk neki, de egyébként nem.

2015. okt. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!